Ballina Etiketimet Bundestag

Etiketim: Bundestag

GJERMANI – Parlamenti rrit masat e sigurisë antiCOVID-19

BERLIN, 30 gusht /ATSH-DPA/ - Dhoma e Ulët e parlamentit gjerman, Bundestag, do të rrisë masat e tij të sigurisë lidhur me koronavirusin e...

GJERMANI – Merkel: Në lojë qëndrueshmëria e Europës

BERLIN, 23 prill /ATSH-ANSA/ - E ardhmja e qëndrueshmërisë së Europës është në lojë, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel, gjatë një fjalimi në...

Pasojat e tërmetit/ Bundestagu gjerman pritet të akordojë ndihmën financiare të...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/ - Tërmeti që goditi rëndë vendin tonë solli edhe një solidarizim nga vende të ndryshme anembanë botës, e sidomos nga vendet...

Hysi: Bundestagu gjerman dhe kancelarja Merkel, mbështetje Shqipërisë në rrugën drejt...

TIRANË, 1 nëntor /ATSH/ Zv.kryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi ka vlerësuar mbështetjen e Bundestagut gjerman dhe të kancelares Merkel në rrugën e Shqipërisë drejt...

Deputeti gjerman Petry: Franca e Gjermania nuk duhet të përçahen për...

TIRANË, 10 Tetor /ATSH/ - Deputet i Bundestagut socialdemokrat Christian Petry, thotë se Franca e Gjermania nuk duhet të përçahen për negociatat me Shqipërinë...

Deputeti gjerman Hakverdi: Po-ja e Bundestagut ia lehtëson vendimin vendeve të...

TIRANË, 10 Tetor /ATSH/ - Deputeti gjerman, Metin Hakverdi shprehet në një intervistë për DW se, Po-ja e parlamentit gjerman ia lehtëson vendimin vendeve...

Vendimi i Bundestagut/ Kodheli: Nuk janë kushte shtesë thellimi dhe zgjerimi...

TIRANË, 27 shtator/ATSH/- Deputetja e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli, deklaroi sot se "Shqipëria duhet të jetë e fokusuar në detyrat e shtëpisë të lëna...

Po-ja e Gjermanisë për negociatat, Rama: Do na duhet të përmbushim...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ Pas PO-së së marrë nga shumica e Bungestagut për çeljen e negociatave BE- Shqipëri, kryeministri Rama shprehet se “kemi çelur...

CDU/CSU, pro hapjes së negociatave/ Gjylameti: Hap pozitiv që jemi në...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ Anëtarja e Komisionit të Reformës Zgjedhore, Blerina Gjylameti e ka cilësuar si një fitore të shqiptarëve vendimin e grupit CDU/CSU...

Balla: Edhe deputetët socialdemokratë në Bundestag pro çeljes së negociatave

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka zhvilluar një takim me kryetarin e sapozgjedhur të grupit parlamentar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA