Ballina Etiketimet Bujqesi

Etiketim: bujqesi

Skema Kombëtare e mbështetjes në Bujqësi/ Zgjerohet edhe me 127 fermerë...

TIRANË, 9 shtator /ATSH/ Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural njofton se Skema Kombëtare e Mbështetjes për Bujqësinë 2020, Masa 4: Mbjellje bimësh mjekësore...

Bujqësi/ 69% e të punësuarve në zonat fushore të vendit, rreth...

TIRANË, 8 shtator /ATSH/ 69% e të punësuarve në sektorin e bujqësisë janë kryesisht në zonat fushore të vendit, atje ku dhe bujqësia është...

Subvencionet për blegtorinë/ Përfituan rreth 5 mijë fermerë, skema mbështetëse për...

TIRANË, 4 shtator /ATSH/ Skema e mbështetjes së sektorit të blegtorisë me subvencione nga buxheti i shtetit do të shtrihet në 3 vite. Kështu tha...

“Fshati mes të shkuarës e të ardhmes”/ 517 projekte agro-sipërmarrjeje dhe...

TIRANË, 28 gusht/ATSH/ 517 projekte agro-sipërmarrjeje dhe 52 710 fermerë në gjithë vendin janë mbështetur financiarisht drejtpërdrejtë nga shteti. Kryeministri Edi Rama ndau sot disa...

Pandemia, pa efekte negative në Bujqësi/ Rrapaj: 4.5% më shumë eksporte...

TIRANË, 18 gusht/ATSH/ Kryetari i Këshillit të Agrobiznesit Shqiptar, Agim Rrapaj tha se ndryshe nga zonat urbane, në ato rurale pandemia nuk pati efekte...

Korçë/ 150 fermerë në Maliq nisin shitjen e patates sipas kontratave...

TIRANË, 12 gusht /ATSH/ Mbi 150 fermerë në bashkinë Maliq, të qarkut Korçë, kanë filluar në mënyrë graduale grumbullimin e prodhimit të patates dhe...

Kakavijë/ Taskforca e Inspektoratit të Peshkimit, bllokon 60 kg dateri kontrabandë...

TIRANË, 6 gusht /ATSH/ Taskforca e Inspektoratit të Peshkimit pas një hetimi proaktiv bëri të mundur kapjen e 60 kg dateri, që po hynin...

Foto/ Tokat e bukës sot në Shqipëri, jo më me gjurmë...

TIRANË, 22 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama theksoi sot se falë edhe politikës së re në bujqësi të qeverisë po prodhohet e eksportohet papushim gjatë...

400 milionë lekë shtesë për financimin e skemës së fermerëve/ Mbështetje...

TIRANË, 20 korrik/ATSH/  Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, theksoi sot se 400 milionë shtesë do të shkojnë për financimin e Skemës së...

400 milionë lekë shtesë për Skemën Kombëtare/ Çuçi: Si asnjëherë më...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Rreth 400 milionë lekë shtesë janë dhënë nga qeveria për të mbështetur me subvencione fermerët që aplikuan këtë vit përmes portalit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA