Ballina Etiketimet Budapest

Etiketim: Budapest

Veliaj me komunitetin shqiptar në Budapest: Frymëzim me të rinjtë e...

TIRANË, 6 korrik/ATSH/ Gjatë qëndrimit në Budapest ku mori pjesë në përurimin e bustit të Skënderbeut kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi...

Busti i Skënderbeut në Budapest/ Veliaj: Hungaria, mbështetësja më e madhe...

TIRANË, 5 korrik/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cilësoi sot  marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Hungarisë historike, ndërsa theksoi se "Hungaria është...

Në parkun qendror të Budapestit vendoset më 5 korrik busti i...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Në parkun qendror të kryeqytetit hungarez, Budapestit, në 5 korrik do të vendoset busti i Heroit Kombëtar të shqiptarëve, Gjergj Kastrioti...

Diploma europiane edhe në Shqipëri/ Manastirliu dhe Kushi, takime në Hungari:...

TIRANË, 7 qershor/ATSH/ Shqipëria dhe Hungaria do të thellojnë më tej bashkëpunimin me programe e projekte të përbashkëta në fushën e arsimit në mënyrë...

Kushi, takim me rektorë në Budapest/ Bashkëpunim me universitetet më prestigjioze...

TIRANË, 7 qershor/ATSH/ Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë vijon thellimin e bashkëpunimit me universitetet më prestigjioze europiane. Në këtë kuadër gjatë vizitës në Budapest,...

HUNGARI – Gjykata Kushtetuese shfuqizon ”ligjin e skllavërisë”

BUDAPEST, 24 maj /ATSH-ANSA/ - ''Shuplakë'' nga Gjykata Kushtetuese e Hungarisë për kryeministrin Viktor Orban. I ashtuquajturi ''ligji i skllavërisë'', që rrit tavanin e orëve...

BUDAPEST – Hungaria lehtëson masat kundër COVID-19

BUDAPEST, 22 maj /ATSH-AA/ - Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, njoftoi se numri i të vaksinuarve kundër koronavirusit të ri (COVID-19) ka arritur në...

BUDAPEST – Hungaria i vetmi vend jashtë kontratës së re të...

BUDAPEST, 20 maj /ATSH-AFP/ - Hungaria, duke e konsideruar veten mjaftueshëm të armatosur kundër Covid-19 falë vaksinave ruse dhe kineze, nuk do të bashkohet...

FOKUS – Kryebashkiaku i Budapestit sfidon kryeministrin Orban për zgjedhjet e...

BUDAPEST, 17 maj /ATSH-ANSA/ - Kryetari i bashkisë së Budapestit, Gergely Karacsony ka filluar sfidën e tij ndaj kryeministrit Viktor Orban duke njoftuar synimin...

COVID-19 – Hungaria rihap kafenetë, kinematë dhe teatrot

BUDAPEST, 23 prill /ATSH-AFP/ - Hungaria do të hapë kafenetë dhe restorantet, njoftoi sot kryeministri Orban, ndërkohë që një e treta e popullsisë ka...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA