Ballina Etiketimet Breshka

Etiketim: breshka

ARKEOLOGJI – Zbulohen fosilet e breshkës gjigante sa një automobil

KOLUMBI, 14 shkurt /ATSH-AA/ - Fosilet e një breshke gjigante me përmasat e një automobili janë gjetur në Amerikën Jugore. Fosilet e breshkës, të quajtur...

SOFT NEWS – Mund të konfiskohen edhe 5 250… breshka!

KUALA LUMPUR, 26 qershor /ATSH-AA/ - Autoritetet e Malajzisë kanë konfiskuar më shumë se 14 kilogramë drogë dhe rreth 5 250 breshka, të gjetura...

GALAPAGOS – Zbulohet një breshkë gjigante

GALAPAGOS, 22 shkurt /ATSH-AA/ - Në Fernandina të ishujve Galapagos të Ekuadorit, është zbuluar një breshkë, lloji i së cilës për herë të fundit...

SOFT NEWS – Breshkat nuk lejojnë ndërtimin e një… kompleksi turistik!

MEKSIKË, 19 shtator /ATSH/ - Në Tulum të Meksikës, një nga vendbanimet më të rëndësishme të breshkave të detit, është ndaluar ndërtimi i planifikuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA