Ballina Etiketimet Bregdet

Etiketim: bregdet

Fier/ Vijon pastrimi i vijës bregdetare, kushte më të mira për...

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Bashkia e Fierit vijon pastrimin dhe mirëmbajtjen e gjithë vijës bregdetare për të siguruar kushte më të mira për pushuesit. Pavarësisht kushteve...

Foto/ Bregdeti i Velipojës, plazh me veti kurative

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Velipoja është plazhi më verior i Shqipërisë me bukurinë dhe kontrastet e forta që e karakterizojnë. Plazhi i Velipojës, me ujin e...

Kavaja me 20 hapësira publike më shumë se vjet/ Bashkëpunim me...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosipa sot nga afër zbatimin e vendimit mbi shtimin e hapësirave të plazheve publike si...

Sezoni turistik/ Pastrohen rrugët drejt bregdetit në Fier, kushte më të...

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Bashkia e Fierit ka nisur pastrimin dhe sistemimin e rrugëve që të çojnë drejt bregdetit të Semanit, Darëzezës dhe Pishë Poros. Kryetari...

Shëngjini përgatitet për sezonin turistik/ Punonjësit e bashkisë pastrojnë bregdetin nga...

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Shëngjini po përgatitet për nisjen e sezonit turistik, duke garantuar para së gjithash pastërtinë e bregdetit. Punonjësit e bashkisë së Lezhës u...

FOTO/Pasi t’i shihni do të mendoni se Shqipëria është një vend...

TIRANË, 10 mars /ATSH/ - Bregdeti shqiptar është kaq mahnitës, sa që mund ta krahasonim lehtësisht me Karaibet dhe me këto foto, ju mundeni,...

Sezoni turistik, Inspektorati Shtetëror Shëndetësor 415 inspektime në subjekte të ndryshme

TIRANË, 13 gusht /ATSH/ - Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale nëpërmjet Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor (ISHSH), ka zhvilluar inspektimet dhe gjatë kësaj jave në...

Sezoni turistik i sigurt, 2009 inspektime nga ISHSH në korrik 2019

TIRANË, 8 gusht /ATSH/ - Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale nëpërmjet Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor (ISHSH), ka zhvilluar inspektime në bregdet nga veriu në...

FOTO-VIDEO/ Qindra vullnetarë pastrojnë bregdetin e Darëzezës

TIRANË, 29 prill/ATSH/-Vijojnë aksionet e pastrimit në zonat bregdetare të vendit si një nga masat e shtuara, për një sezon veror më të pastër...

BRUKSEL – PE miraton krijimin e Rojes Bregdetare Europiane

BRUKSEL, 18 prill /ATSH-ANSA/ - Parlamenti Europian ka miratuar përfundimisht rregulloren që forcon ruajtjen e kufirit dhe deteve nëpërmjet Rojes Bregdetare Europiane. Ndryshimet në agjencinë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA