Ballina Etiketimet Bosnje

Etiketim: bosnje

BOSNJE – Më shumë se 30 000 të papunë për shkak...

SARAJEVË, 11 gusht /ATSH-ANSA/ - Më shumë se 30 000 persona kanë humbur punën në Bosnje-Hercegovinë për shkak të pandemisë dhe mijëra të tjerë...

BOSNJE – Raportohet viktima e parë nga COVID-19

BEOGRAD, 21 mars /ATSH-DPA/ - Bosnja regjistroi sot viktimën e parë nga koronavirusi, një grua e moshuar në fund të të 70-ave, raportoi faqja...

BOSNJË – Radoncic: Policia të izolojë me forcë migrantët në kampe...

SARAJEVË, 18 mars /ATSH-AFP/- Ministri boshnjak për Sigurinë, Fahrudin Radoncic, i bëri thirrje sot policisë të izolojë me forcë migrantët që kalojnë vendin drejt...

BOSNJE – Shpallet gjendja e fatkeqësisë natyrore për COVID-19

SARAJEVË, 17 mars /ATSH-AFP/- Qeveria boshnjake shpalli sot gjendjen e fatkeqësisë natyrore, duke lejuar kështu ushtrinë të vendosë për të ndërtuar kampe karantine. "Ne jemi...

BOSNJE – Probleme me rritjen e numrit të migrantëve

SARAJEVË, 18 shkurt /ATSH-ANSA/ - Autoritetet në kantonin Una-Sana në veriperëndim të Bosnjes, i vendosur në kufi me anëtaren e BE-së, Kroacinë, deklaruan se...

SARAJEVË – Bosnje-Hercegovina me qeveri të re 14 muaj pas zgjedhjeve

SARAJEVË, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Katërmbëdhjetë muaj pas zgjedhjeve, Bosnje-Hercegovina është pajisur më në fund me një qeveri qendrore pas miratimit dje nga deputetët,...

SARAJEVË – Bosnja riatdheson luftëtarë, gra dhe fëmijë nga Siria

SARAJEVË, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Bosnja ka riatdhesuar sot një grup prej 25 shtetasish nga Siria, shtatë prej të cilëve luftëtarë xhihadistë të dyshuar...

SERBI – Gjykata e Hagës: Verdikti për Mladiç brenda vitit 2020

BEOGRAD, 12 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Vendimi i formës së prerë për ankesën e Ratko Mladic do të arrijë brenda fund vitit 2020, deklaroi Carmel...

BOSNJE – Mbyllet “Xhungla”, 800 migrantë transferohen në Sarajevë

SARAJEVË, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Autoritetet boshnjake kanë mbyllur sot një kamp refugjatësh pranë kufirit me Kroacinë, ku komuniteti ndërkombëtar kishte denoncuar kushtet e...

BOSNJË-HERCEGOVINË – Ish-republika jugosllave merr kontrollin e plotë të hapësirës ajrore...

SARAJEVË, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ Për herë të parë që pas pavarësisë së saj, Bosnja do të marrë sot në mesnatë kontrollin e plotë të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA