Ballina Etiketimet Bosnje

Etiketim: bosnje

SARAJEVË – Ndalohet me ligj mohimi i gjenocidit serb

SARAJEVË, 24 korrik /ATSH-DPA/ - Mohimi i gjenocidit të Srebrenicës 1995 dhe lavdërimi i kriminelëve të dënuar të luftës së shpejti do të jetë...

Kombëtarja U-17 zyrtarizon dy miqësore me Bosnjë dhe Hercegovinën, ja datat...

TIRANË, 11 maj /ATSH/ Kombëtarja shqiptare U-17, e drejtuar nga trajneri Ervin Bulku do të zhvillojë dy ndeshje miqësore ndaj Bosnjë & Hercegovinës në...

BOSNJE-HERCEGOVINË – Rinis vaksinimi me AstraZeneca

BEOGRAD, 19 mars /ATSH-ANSA/ - Federata kroato-myslimane, një prej dy entiteteve që përbëjnë Bosnje-Hercegovinën, njoftoi se do të rifillojë administrimin e vaksinës antiCOVID-19 AstraZeneca,...

BRUKSEL – Borrell: Bosnja të marrë përsipër përgjegjësitë për migrantët e...

BRUKSEL, 5 janar /ATSH-AFP/ - Ministri i Jashtëm Europian, Josep Borrell i bëri thirrje sot Bosnjës të marrë përsipër përgjegjësitë e saj, duke siguruar...

BRUKSEL – BE akordon 3,5 milionë euro për migrantët në Bosnje-Hercegovinë

BRUKSEL, 4 janar /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian livroi një shtesë prej 3,5 milionë eurosh për Bosnje-Hercegovinën për të siguruar strehim më të mirë për...

BOSNJE – BE dënon kushtet e papranueshme për migrantët

SARAJEVË, 3 janar /ATSH-AFP/ - Jeta e disa qindra migrantëve të pastrehë, të bllokuar në Bosnje-Hercegovinë, në kufirin e Bashkimit Europian, është në rrezik...

Rusia i kthen Bosnjes ikonën problematike dhuruar Lavrovit

MOSKË, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Rusia njoftoi sot se do të kthente në Bosnje një ikonë antike dhuruar ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov,...

BOSNJE – Më shumë se 30 000 të papunë për shkak...

SARAJEVË, 11 gusht /ATSH-ANSA/ - Më shumë se 30 000 persona kanë humbur punën në Bosnje-Hercegovinë për shkak të pandemisë dhe mijëra të tjerë...

BOSNJE – Raportohet viktima e parë nga COVID-19

BEOGRAD, 21 mars /ATSH-DPA/ - Bosnja regjistroi sot viktimën e parë nga koronavirusi, një grua e moshuar në fund të të 70-ave, raportoi faqja...

BOSNJË – Radoncic: Policia të izolojë me forcë migrantët në kampe...

SARAJEVË, 18 mars /ATSH-AFP/- Ministri boshnjak për Sigurinë, Fahrudin Radoncic, i bëri thirrje sot policisë të izolojë me forcë migrantët që kalojnë vendin drejt...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA