Ballina Etiketimet Borxh

Etiketim: borxh

COVID-19 – Malpass: Rimëkëmbja ekonomike kërkon ulje të borxhit në vendet...

BERLIN, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Kapërcimi i pasojave ekonomike të pandemisë së COVID-19 kërkon bashkëpunim ndërkombëtar dhe ulje të borxhit në vendet e varfra,...

SPANJË – Rritje rekord e borxhit publik në 117,1% të PBB-së

MADRID, 17 shkurt /ATSH-AFP/ - Borxhi publik i Spanjës arriti në fund të dhjetorit 2020 në 117,1% të PBB-së, ndërkohë që qeveria e kishte...

ITALI – Nën efektin Draghi, kostoja e borxhit në nivelin më...

MILANO, 9 shkurt /ATSH-AFP/ - Kostoja e borxhit të Italisë arriti nivelin e saj më të ulët, në sajë të efektit në tregje të...

LONDËR – Borxhi publik arrin nivelin më të lartë të 58...

LONDËR, 22 janar /ATSH-AA/ - Borxhi publik i përgjithshëm i Britanisë së Madhe është rritur në dy trilionë e 131 miliardë sterlina, sipas të...

COVID-19 – Gjermania miraton 180 miliardë euro borxhe të reja për...

BERLIN, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Deputetët gjermanë miratuan sot rreth 180 miliardë euro borxhe të reja publike për vitin 2021 duke votuar buxhetin që...

Stoku i borxhit të jashtëm bruto shënoi rënie me 102 milionë...

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/ Në fund të muajit shtator stoku i borxhit të jashtëm bruto shënoi rënie me 102 milionë euro. Sipas raportit të publikuar nga...

Murrizi: 70% e familjeve shqiptare janë në limitet e mbijetesës

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Deputeti i opozitës, Myslym Murrizi deklaroi sot se qeveria po merr borxh “për rrush e kumbulla”. “Kur një shtet dhe një...

COVID-19 – Gjermania do të marrë 180 miliardë euro borxhe në...

BERLIN, 27 nëntor /ATSH-AFP/ - Gjermania do të marrë më në fund një borxh prej 180 miliardë eurosh në 2021, për shkak të valës...

BRUKSEL – KE: Shtetet anëtare të shmangin grumbullimin e borxhit afatgjatë

BRUKSEL, 18 nëntor /ATSH-DPA/ - Shtetet anëtare të BE duhet të mbajnë masat e lehtësimit ekonomik, që kanë zbutur ndikimin më të keq të...

RIAD – G20 miraton kornizën e ristrukturimit të borxhit të vendeve...

RIAD, 13 nëntor /ATSH-DPA/ - Ministrat e Financave të Grupit të 20 ekonomive kryesore (G20) kanë miratuar zyrtarisht një kornizë që synon adresimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA