Ballina Etiketimet Borrel

Etiketim: Borrel

ITALI – Borrell: Turqia dhe BE-ja ndajnë interesa të përbashkëta

ROMË, 4 dhjetor /ATSH-AA/ - Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Josep Borrell deklaroi se Turqia...

BE: Qytetarët kërkojnë pjesëmarrje më të madhe në politikëbërje dhe transparencë

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ “Në të gjithë botën demokracia po përballet me sfida, të të vështirësuara nga  COVID-19. Besimi i qytetarëve në demokraci nuk...

BRUKSEL – BE: Moska të mos ndërhyjë në Bjellorusi

BRUKSEL, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Përfaqësuesi i BE-së për diplomacinë, Josep Borrell i kërkoi Moskës të përmbahet nga ndërhyrja në Bjellorusi dhe të respektojë...

SPANJË – Borrel: BE nuk kërkon kthimin e Bjellorusisë në një...

MADRID, 23 gusht /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë së Bashkimit Europian, Josep Borell paralajmëroi kundër rrezikut që Bjellorusia të kthehet në një "Ukrainë të...

TURQI – Borrel në vizitë zyrtare në sfondin e tensioneve Ankara-Paris

BRUKSEL, 3 korrik /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë europiane, Josep Borrell do të shkojë të hënën në Ankara, për bisedime kushtuar të gjitha aspekteve...

ATHINË – Borrel në kufirin greko-turk për çështjen e migrantëve

ATHINË, 24 qershor /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë europiane, Josep Borrell shkoi sot në kufirin greko-turk me homologun grek, i cili theksoi se i...

Reforma Zgjedhore/ Borrel-Varhelyi: Marrëveshje e rëndësishme politike në përfitim të qytetarëve

TIRANË, 5 qershor /ATSH/ Përfaqësuesi i Lartë dhe zëvendëspresidenti i KE, Josep Borrell dhe Komisioneri i BE për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Várhelyi përshëndetën...

BRUKSEL – Borell: Nisma franko-gjermane e rimëkëmbjes, më e domosdoshme se...

BRUKSEL, 25 maj /ATSH-ANSA/ - Propozimet e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emmanuel Macron për rimëkëmbjen janë të guximshme, deklaroi përfaqësuesi i...

VJENË – Borrel: BE post-COVID-19 duhet të sigurojë pavarësinë shëndetësore

VJENË, 6 maj /ATSH-AFP/ - Europa duhet të nxjerrë mësime nga kriza e koronavirusit të ri duke siguruar autonominë e saj strategjike në sektorët...

BRUKSEL – Borrel dënon vendimin amerikan për pezullimin e fondeve për...

BRUKSEL, 15 prill /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë së Bashkimit Europian, Josep Borrell shprehu keqardhje të thellë për pezullimin e kontributit amerikan për Organizatën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA