Ballina Etiketimet Borell

Etiketim: borell

BRUKSEL – Borell: KE po vlerëson sanksione ndaj Rusisë, Bjellorusisë...

BRUKSEL, 23 shkurt /ATSH-ANSA/ - Në përgjigje të puçit ushtarak në Mianmar, BE është e gatshme të miratojë masa kufizuese kundër atyre që janë...

BRUKSEL – Borell: BE e gatshme për mbështetjen e negociatave mbi...

BRUKSEL, 16 nëntor /ATSH-ANSA/ - Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Josep Borrell, shprehu keqardhjen për hapjen e vijës bregdetare të rajonit...

Borell bisedë me Ramën: Thelbësore të ruhet dinamika e marrëdhënies BE-Ballkan...

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/ Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Çështjet e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë njëkohësisht zëvendëspresident i Komisionit Europian, Josep Borell zhvilloi...

BE: Shqipëria më afër se kurrë për fillimin e negociatave të...

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/ Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Çështjet e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë njëkohësisht zëvendëspresident i Komisionit Europian, Josep Borell zhvilloi...

BRUKSEL – BE: Presidenca e Lukashenkos nuk ka asnjë legjitimitet demokratik

BRUKSEL, 24 shtator /ATSH-ANSA/ - Betimi i Aleksander Lukashenkos nuk ka asnjë legjitimitet demokratik pasi Bashkimi Europian nuk i njeh rezultatet e falsifikuara të...

BRUKSEL – Borrell: Ende asnjë marrëveshje mbi sanksionet kundër Bjellorusisë

BRUKSEL, 22 shtator /ATSH-AA/ - Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Europian (BE), Josep Borrell, ka deklaruar se kryediplomatët e vendeve anëtare të...

BRUKSEL – BE presion për sanksione ndaj Bjellorusisë

BRUKSEL, 21 shtator /ATSH-DPA/ - Disa ministra të Jashtëm të BE shprehën mbështetjen e tyre për aplikimin e sanksioneve kundër personave të përfshirë në...

BRUKSEL – Parlamentarët e BE: Sanksione kundër Rusisë për çështjen Navalny

BRUKSEL, 4 shtator /ATSH-ANSA/ - Më shumë se 100 eurodeputetë bëjnë thirrje për sanksione kundër atyre që janë përgjegjës për sulmet ndaj anëtarëve të...

BRUKSEL – Borell: Turqia të ndalojë menjëherë shpimet në Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 17 gusht /ATSH-ANA/ - Njoftimi i Turqisë se do të rifillojë shpimet me anijen "Yavuz" në një zonë detare në kufi me Qipron...

FOKUS – BE: Të shqetësuar ndaj sanksioneve amerikane kundër interesave europiane

BRUKSEL, 18 korrik /ATSH-DPA/ - Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Josep Borrell kritikoi ashpër Uashingtonin për kërcënimet e tij në rritje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA