Ballina Etiketimet Biznese

Etiketim: biznese

Paketat mbështetëse/ Mbi 90 mijë biznese dhe rreth 230 mijë individë...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Mbi 90 mijë biznese dhe rreth 230 mijë individë përfituan ndihmën financiare nga qeveria për të përballuar vështirësitë e krijuara prej...

Nga Boboshtica e Korçës, në bregdetin e bukur të Sarandës/ Bizneset...

  TIRANË, 12 korrik/ATSH/Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka vijuar turin e komunikimeve të drejtëpërdrejta me biznesin nga Boboshtica e Korçës e deri...

KILI – CEPAL: Pandemia pritet të mbyllë 2,7 milionë biznese

SANTIAGO, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Kriza e shkaktuar nga pandemia e COVID-19 pritet të çojë në mbylljen e më shumë se 2,7 milionë bizneseve...

Paketa e Zgjeruar/ 168 508 qytetarë dhe 42 224 biznese përfituan...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Deri më sot 168 508 qytetarë dhe 42 224 biznese kanë përfituar nga Paketa e Zgjeruar prej 40 mijë lekë. Lajmin e...

168 466 përfitues deri tani nga Paketa e Zgjeruar prej 40...

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Deri më sot 168 466 qytetarë shqiptarë kanë përfituar nga Paketa e Zgjeruar prej 40 mijë lekësh, e hartuar nga qeveria...

Basha me bizneset në Unazën e Re: Ne do t’u kthejmë...

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ “Në Tiranë e kudo në Shqipëri situata po rëndohet çdo ditë e më shumë”, deklaroi kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,...

GJERMANI – Qeveria planifikon 25 miliardë euro shtesë në ndihmë të...

BERLIN, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Qeveria gjermane njoftoi se do të sigurojë 25 miliardë euro ndihmë financiare shtesë për bizneset e vogla dhe të...

BRAZIL – Sao Paulo rihap pjesërisht bizneset

SAO PAULO, 10 qershor /ATSH-AFP/- Sao Paulo, qyteti më i madh i Brazilit, rihapi sot dyqanet, megjithëse pandemia e koronavirusit vazhdon të jetë e...

Garancia Sovrane 1/ Denaj: 700 biznese aplikuan për një vlerë kreditimi...

TIRANË, 6 qershor/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj vijoi sot në turin e komunikimeve të drejtpërdrejta, në një nga bizneset e hoteleri -...

INDI – Qeveria merr masa në ndihmë të bizneseve vogla e...

NJU DELHI, 1 qershor /ATSH-DPA/ - Qeveria e Indisë njoftoi disa vendime kryesore për të ndihmuar fermerët, bizneset e vogla dhe të mesme, si...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA