Ballina Etiketimet Biznes

Etiketim: biznes

Mbështetje për bizneset me instrumente financiare dhe programe zhvillimi

TIRANË, 8 maj/ATSH/ Qeveria do të vijojë mbështetjen për bizneset me instrumente financiare, por edhe me programe për zhvillimin e kapaciteteve të tyre. Kështu theksoi...

“Të vetmit jo të lumtur me PS-në janë ‘oligarkët'”/ Biznesi i...

TIRANË, 16 prill/ATSH/ “Partia Socialiste do të fitojë më 25 prill dhe një nga mbështetësit më të mëdhenj do të jetë sipërmarrësi i vogël,...

Denaj: Mbështetje për të nxitur gratë në sipërmarrje

TIRANË, 15 prill /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, kandidate për deputete e PS në Vlorë, Anila Denaj u shpreh se mbështetja e Partisë...

Shalsi takim me biznesin/ Prezanton Planin e Veprimit 2021-2025

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Kandidati për deputet i Partisë Socialiste, Eduard Shalsi vijoi turin e takimeve elektorale pranë disa bizneseve ku diskutoi mbi sfidat me...

Plani i Veprimit 2021-2025/Ahmetaj: Kredi me interesa të ulëta dhe trajnim...

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Kandidati për deputet i Partisë Socialiste në Tiranë, Arben Ahmetaj zhvilloi sot takime pranë disa sipërmarrjeve, nga ku shpjegoi planin e...

Heqja e taksave për 10 vjet dhe ulja e TVSH për...

TIRANË, 12 prill/ATSH/  Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se heqja e taksave për 10 vjet dhe ulja e TVSH me 6% për investimet në...

Denaj: Regjistrimi i markës rrit konkurrencën e ndershme për biznesin

TIRANË, 12 prill/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, mori pjesë në një takim informues për biznesin mbi pronësinë industrial të organizuar nga...

Taksa progresive/ Biznesi i vogël 13.7 miliardë lekë më shumë për...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, deklaroi sot se falë politikave fiskale të qeverisë socialiste, biznesi i vogël ka patur...

Biznesi i vogël zero taksë dhe zero TVSH deri në 2029

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama nga Korça tha sot se në planin tonë të veprimit e kemi kalkuluar që me Partinë Socialiste biznesi...

Beci viziton një biznes fason/ Strategji e mirëfilltë për mbështetjen e...

TIRANË, 2 prill/ATSH/ Në kuadër të takimeve që po zhvillon në qytetin e Shkodrës, numri tre i listës së Partisë Socialiste në Shkodër, Benet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA