Ballina Etiketimet Bienale

Etiketim: Bienale

Bienalja e Filmit të Venecias sërish nën kushtet e COVID-19

ROMË, 26 korrik /ATSH-DPA/ - Edicioni i 78-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në qytetin italian të Venecias është vendosur të fillojë sërish, edhe...

Një copëz historie e Shqipërisë në Bienalen e Arkitekturës në Venecia

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama i uroi sot suksese vajzave arkitekte, që përfaqësojnë vendin në Bienalen e Arkitekturës në Venecia, me një copëz...

ITALI – Cecilia Alemani emërohet kuratore për Bienalen e Artit në...

ROMË, 10 janar /ATSH-DPA/ - Italiania Cecilia Alemani u emërua sot kuratore e edicionit të vitit 2021 të Bienalës së Artit në Venecia, një...

Magjia e akuarelit në Tiranë, prezantohen kryeveprat e 400 artistëve ndërkombëtarë

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Veprat origjinale të rreth 400 artistëve që vijnë nga më shumë se 60 vende të botës u ekspozuan mbrëmjen e djeshme...

Tirana nën ngjyrat e akuarelit, edicioni i tretë i Bienales Ndërkombëtare...

TIRANË, 20 shtator/ATSH/- Nëse ju pëlqen arti, mos e humbni mundësinë ta shikoni Tiranën nën magjinë e akuarelit. 400 kryevepra të artit botëror nga...

Muzika baroke dhe klasike koncertet e radhës në Bienalen “Muzika dhe...

TIRANË, 5 gusht/ATSH/- Muzika baroke dhe ajo klasike ishin kryefjala e dy koncerteve të fundit në Bienalen “Netët e Muzikës Klasike” që po zhvillohet...

Katër instrumentistët e familjes së Florian Vlashit, së bashku në Bienalen...

TIRANË, 2 gusht/ATSH- Gëzim Kabashi/- Violinisti Florian Vlashi dhe familja e tij e instrumentistëve janë pjesmarrës në Bienalen e 9-të të Muzikës Klasike me...

Durrës: “Muzika dhe Vena, një harmoni e përkryer”, koncerti i Inva Mulës...

TIRANË, 1 gusht/ATSH-Gëzim Kabashi/- "Muzika dhe Vena, një harmoni e përkryer” është tema që ka përzgjedhur këtë vit violinisti Florian Vlashi dhe ekipi organizator...

“Muzika dhe Vena”, rikthehet Bienalja e Durrësit

TIRANË, 8 korrik/ATSH-Gëzim Kabashi/- “Muzika dhe Vena” është tema e edicionit të 9-të të Bienales “Netët e muzikës klasike”, që do të zhvillohet në...

“Elle Decor”: Shqipëria ndër 10 pavionet për mos t’u humbur në...

TIRANË, 19 maj/ATSH/- Vepra e artistit Driant Zeneli “Ndoshta kozmosi nuk është aq i jashtëzakonshëm”, e kuruar nga Alicia Knock dhe e prezantuar në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA