Ballina Etiketimet Biblioteke

Etiketim: Biblioteke

Korçë/ Biblioteka e re ofron libra në fond të hapur dhe...

TIRANË, 23 shtator /ATSH/- Biblioteka e re në qytetin e Korçës ofron për lexuesit libra në fond të hapur dhe pajisje me skaner e...

Aneksi i Bibliotekës Kombëtare, një thesar i fshehur në qendër të...

TIRANË, 21 gusht/ATSH/ Në Bibliotekën Kombëtare po punohet me ritme të shpejta për t’ia kthyer “Aneksin” publikut përmes sallave të dedikuara, ku për herë...

SOFT NEWS – Kthen librin në bibliotekë pas 40… vitesh!

AMSTERDAM, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Një libër biblioteke, që një lexuesi i pëlqeu aq shumë sa e ktheu pas 39 vitesh, 13 javësh dhe...

Fier/ Drejt përfundimit punimet në bibliotekën “Dritëro Agolli”, kushte më të...

TIRANË, 11 maj/ATSH/ Biblioteka "Dritëro Agolli" në Fier do të ketë së shpejti ambiente krejtësisht të rehabilituara. Kryetari i bashkisë së Fierit, Armando Subashi u shpreh...

Nga 11 marsi, anëtarësim dhe përdorim i materialeve bibliotekare online nëpërmjet...

TIRANË, 6 mars/ATSH/-Duke nisur nga 11 marsi i këtij viti, kërkesat e qytetarëve për anëtarësim në Bibliotekën Kombëtare dhe kërkesat e përdoruesve për përdorimin...

Foto/ Lapraka me bibliotekë të re, punimet drejt fundit

TIRANË, 30 tetor/ATSH/ Bashkia e Tiranës po punon për rikonstruksionin e plotë të Bibliotekës së Laprakës në njësinë 11. Së fundmi është bërë zëvendësimi nga...

Elbasan/ Biblioteka publike, ndër më të pasurat e vendit

TIRANË, 30 tetor/ATSH/- Biblioteka publike “Qemal Baholli” është institucioni bibliotekar kryesor i komunitetit dhe një qendër e rëndësishme studimore e kërkimit shkencor. Kjo bibliotekë është...

Pakti për Universitetin/ Mbi 4 mijë interesime në Bibliotekën Dixhitale nga...

TIRANË,21 maj/ATSH/- Nga 1 marsi deri në 30 prill të këtij viti në Biblitotekën Dixhitale, e krijuar në kuadër të Paktit për Universitetin, si...

Biblioteka “Musine Kokalari”, hapësirë moderne leximi për të rinjtë

TIRANË, 23 prill /ATSH/ - Nga një hapësirë e degraduar, që shërbente si magazinë librash, biblioteka “Musine Kokalari” në njësinë nr. 7 është shembulli...

Pakti për Universitetin, realizohet kërkesa e studentëve për bibliotekën dixhitale

TIRANË, 1 prill/ATSH-Maela Marini/ Biblioteka dixhitale siguron një hapësirë të jashtëzakonshme me shumëllojshmëri materialesh për të gjitha fushat e studimit, ndërsa vlen për t'u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA