Ballina Etiketimet Berlin

Etiketim: berlin

BERLIN – Evakuim masiv për çaktivizimin e një bombe të LIIB

BERLIN, 20 prill /ATSH-AFP/ - Transporte publike të pezulluara, banorë të evakuar, ministri të mbyllura. Kjo është panorama e qendrës së Berlinit  që do të...

GJERMANI – Eurodeputetët kërkojnë mbështetjen e Kongresit amerikan për marrëveshjen bërthamore...

BERLIN, 19 prill /ATSH-AFP/ - Rreth 500 parlamentarë gjermanë, britanikë dhe francezë i drejtuan një letër homologëve të tyre amerikanë për të mbështetur marrëveshjen...

SOFT NEWS – Një thesar i mbretit Harald zbulohet nga një…...

BERLIN, 16 prill /ATSH-AFP/ - Një fëmijë 13-vjeçar dhe një arkeolog amator zbuluan në ishullin gjerman të Rugenit një thesar unik që mendohet t'i...

BRUKSEL – Berlini: BE të rrisë presionin ndaj Rusisë për çështjen...

BRUKSEL, 13 prill /ATSH-AFP/ - BE-ja duhet të rrisë presionin ndaj Rusisë për ta shtyrë të ndryshojë qëndrim në disa kriza, në të cilat...

BERLIN – Merkel: Nuk marrim pjesë në veprimet ushtarake kundër Sirisë

BERLIN, 12 prill /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel deaklaroi sot se Berlini nuk do të merrte pjesë në veprimet ushtarake kundër regjimit të Bashar...

BRUKSEL – Macron në Berlin për reforminin e eurozonës

BRUKSEL, 23 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron synon të shkojë në Berlin javën që vjen për të zhvilluar bisedime me kancelaren gjermane,...

BERLIN – Rutte paralajmëron Merkel dhe Macron për reformën e eurozonës

BERLIN, 16 mars /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte u shpreh se Parisi dhe Berlini nuk duhet t'u imponojnë të tjerëve idetë e tyre...

BERLIN – Finalizohet qeveria e re e kancelares Merkel

BERLIN, 9 mars /ATSH-AFP/ - Social-demokratët gjermanë zyrtarizuan sot emrat e ministrave në qeverinë e re të Angela Merkel, me figura si Olaf Scholz...

GJERMANI – Një deputet i ekstremit të djathtë dorëhiqet pas fyerjeve...

BERLIN, 8 mars /ATSH-AFP/ - Një deputet i ekstremit të djathtë gjerman dha sot dorëheqjen nga funksionet drejtuese në partinë e tij ''Alternativa për...

FOKUS – Pas krizës politike, Merkel premton ‘një zë të fortë’...

BERLIN, 5 mars /ATSH-AFP/ - Angela Merkel premtoi sot se nuk do humbë kohë për t'i dhënë sërish Gjermanisë ''një zë të fortë'' në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA