Ballina Etiketimet Belgjike

Etiketim: Belgjike

Kombëtarja e femrave, Shqipëria pëson humbjen e parë në transfertën belge

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Kombëtarja shqiptare e femrave ka luajtur kundër Belgjikës, në sfidën e dytë të vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Australi – Zelandë...

COVID-19 – Kryeministri belg kritika të ashpra kundër të pavaksinuarve

BRUKSEL, 19 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri belg Alexander De Croo ngriti tonin kundër personave që refuzojnë vaksinimin kundër COVID-19, që, sipas tij, po pengojnë...

Kombëtarja e futbollit të femrave, Grima: Grup i vështirë, shpresoj të...

TIRANË 13 shtator /ATSH-I.Vata/ Kombëtarja shqiptare e femrave ka nisur që prej ditës së shtunë grumbullimin për dy ndeshjet zyrtare kualifikuese ndaj Kosovës dhe...

MEPJ: Belgjika rikthen kufizimet për udhëtimet jo esenciale nga Shqipëria

TIRANË, 13 shtator/ATSH/ Pas rekomandimit të Bashkimit Evropian pak ditë më parë mbi regjimin e ri të lëvizjes mes shteteve, në kuadër të masave...

Belgjika, stacioni i radhës në Formula 1

BRUKSEL, 27 gusht /ATSH-AA/- Emocionet në Kampionatin Botëror të Formula 1 do të vazhdojnë me garën e 12-të të sezonit që do të zhvillohet...

COVID-19 – Belgjika lehtëson më tej masat kufizuese

BRUKSEL, 31 korrik /ATSH-AA/ - Në Belgjikë, ku shkalla e personave të vaksinuar plotësisht kundër COVID-19 tejkalon 70 për qind, qeveria ka lehtësuar më...

BELGJIKË – Shirat e rrëmbyer shkaktojnë sërish përmbytje

BRUKSEL, 25 korrik /ATSH-AA/ - Pas katastrofës së përmbytjes në Belgjikë javën e kaluar, qytetet si Namur dhe Dinant në juglindje të vendit përsëri...

BELGJIKË – 36 të vdekur dhe qindra të zhdukur për shkak...

BRUKSEL, 19 korrik /ATSH-ANSA/ - Numri i të vdekurve në Belgjikë po rritet ende për shkak të motit të keq. Kryetari i bashkisë së Shodfonten,...

BELGJIKË – 12 të vdekur dhe pesë të zhdukur nga shirat...

BRUKSEL, 16 korrik /ATSH-DPA/ - Numri i të vdekurve nga përmbytjet që shkatërruan zona të mëdha të Belgjikës është ende në rritje. Numri i të...

PËRMBLEDHJE – Holanda dislokon ushtrinë, viktima në Gjermani dhe Belgjikë nga...

AMSTERDAM/BRUKSEL/BERLIN, 15 korrik /ATSH-DPA-ANSA/ - Holanda ka dislokuar ushtrinë, ndërkohë që përmbytje të mëdha goditën rajonet e saj kufitare me Gjermaninë. Dhjetëra njerëz u detyruan...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA