Ballina Etiketimet Bejrut

Etiketim: Bejrut

LIBAN – Kryeministri i ri premton reforma dhe një marrëveshje me...

BEJRUT, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Kryeministri i ri libanez, Moustapha Adib u angazhua sot në përfundim të emërimit të tij për të formuar sa...

BEJRUT – Hale: FBI do t’u bashkohet hetimeve për shpërthimin në...

BEJRUT, 13 gusht /ATSH-DPA/ - Byroja Federale e Hetimit e SHBA-së (FBI) do t'i bashkohet hetimeve mbi shkaqet e shpërthimit shkatërrues, që goditi Bejrutin...

LIBAN – OBSH: Rastet e COVID-19 mund të rriten nga mosfunksionimi...

BEJRUT, 12 gusht /ATSH-DPA/ - Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) paralajmëroi sot se numri i rasteve me COVID-19 në Liban mund të rritet, për...

BEJRUT – Protestuesit sulmojnë Ministrinë e Jashtme

BEJRUT, 8 gusht /ATSH-AFP/ - Protestuesit, të udhëhequr nga oficerë në pension, sulmuan sot në mbrëmje shtabin e Ministrisë së Jashtme në Bejrut, duke...

LIBAN – Policia arreston drejtuesit e portit të Bejrutit, pas shpërthimit...

BEJRUT, 8 gusht /ATSH-DPA/ - Një gjykatës i Bejrutit ka urdhëruar ndalimin e drejtorit të Doganës së Libanit si edhe të drejtorit të përgjithshëm...

INTERVISTË – Kolegia libaneze për ATSH-në: Kujtova se ishte bombë atomike!

TIRANË, 8 gusht /ATSH-Arian Jorgaqi/ - Vetëm pak momente mjaftuan që kryeqyteti i Libanit, Bejruti, i konsideruar edhe si ''Parisi i Lindjes së Mesme'',...

ZVICËR – UNICEF: Rreth 100 000 fëmijë pa shtëpi pas shpërthimit...

GJENEVË, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Shpërthimi masiv në Bejrut shkatërroi shtëpitë e rreth 80 000 -100 000 fëmijëve, sipas një vlerësimi paraprak nga Fondacioni...

BRUKSEL – Michel viziton Bejrutin në shenjë solidariteti

BRUKSEL, 7 gusht /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, do të shkojë nesër në Bejrut, në shenjë solidariteti mes europianëve dhe libanezëve. Michel tha...

REPORTAZH – Bejruti fantazma e një shpërthimi përbindësh

BEJRUT, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Era e tymit, e gjakut dhe e vdekjes mbizotëroi dje në portin e Bejrutit, ndërsa trupat e ushtrisë libaneze...

FISHË TEKNIKE – Ajo që dimë dhe nuk dimë për shpërthimet...

BEJRUT, 5 gusht /ATSH-DPA/ - Një shpërthim masiv në portin e Bejrutit vrau më shumë se 100 njerëz dhe plagosi mijëra të tjerë. Një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA