Ballina Etiketimet Bb

Etiketim: bb

Fibrat optike, Shqipëria pjesë e Autostradës Dixhitale Ballkanike

TIRANË, 28 shkurt /ATSH/- Shqipëria është pjesë e Iniciativës së Autostradës Digjitale Ballkanike në sektorin energjetik, e cila promovon idenë e ndarjes së përbashkët të...

Ekonomia shqiptare, model për rritjen progresive

TIRANË, 18 shtator /ATSH/- Drejtori ekzekutiv i Bankës Botërore për Shqipërinë, Patrizio Pagano, zhvilloi të martën një vizitë pune në Shqipëri. Gjatë vizitës së tij në...

BB: Lidhjet përtej tregtisë, vendimtare për rritjen ekonomike

TIRANË, 5 shtator/ATSH/ Lidhshmëria ndërkombëtare përmes tregtisë, investimit, migrimit, komunikimit dhe transportit është kritike për zhvillimin ekonomik në Europë dhe Azinë Qendrore. Këto lidhje punojnë...

8 mijë familje përfitojnë nga skemat e ujitjes në Divjakë

Ujitje dhe kullim në çdo metër tokë ku punojnë fermerët është ambicia e qeverisë, që po punon me projekte konkrete  TIRANË, 4 korrik /ATSH/ - Ujitje...

FOTO/Projektet që po japin rezultate pozitive për përfituesit

TIRANË, 8 qershor /ATSH/- Disa nga projektet që financohen nga Banka Botërore po japin rezultatet e para pozitive për përfituesit. Ditët e fundit, Drejtoresha Rajonale...

BB: Ekonomia shqiptare me performancë ekonomike më të lartë se rajoni

Institucionet Ndërkombëtare, projeksione pozitive për rritjen ekonomike shqiptare gjatë vitit 2018  UASHINGTON, 6 qershor /ATSH/ - Ekonomia shqiptare projektohet me performancë ekonomike më të lartë...

Prodhimi vjetor i energjisë nga HEC-et mbi lumin Drin, arrin në...

Banka Botërore, 12 milionë euro për projektin e sigurisë së digave në Shqipëri TIRANË, 28 maj /ATSH/- Hidrocentralet mbi lumin Drin janë një aset i...

Banka Botërore, 50 mln dollarë për rrugët rajonale në Shqipëri

BB miraton projektin për infrsatrukturën. Përfitojnë 80 mijë banorë TIRANË, 26 prill /ATSH/- Bordi i Drejtorëve Ekzekutivë të Bankës Botërore ka aprovuar një projekt prej...

Banka Botërore mbështet Kosovën për reformat e ndërmarra në fushën sociale

PRISHTINË, 17 prill/ATSH/.- Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, priti sot në takim përfaqësues të Bankës Botërore, të kryesuar nga Stefanie Brodmann,...

Rama: BB reagon ndaj të pavërtetave për ndihmën ekonomike

TIRANË, 6 Mars/ATSH/ - "Banka Botërore reagon ndaj të pavërtetave mediatike për ndihmën ekonomike", deklaroi të martën, Kryeministri Edi Rama, duke shpërndarë deklaratën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA