Ballina Etiketimet Banese

Etiketim: banese

Familja Alstafa gëzon sot një shtëpi të re falë kontributit vullnetar...

  https://www.facebook.com/edirama.al/videos/574649949908794/?t=3 TIRANË, 7 korrik/ATSH/ Familja Alstafa gëzon sot një shtëpi të re, falë kontributit vullnetar të mbledhur nga të gjithë punonjësit e Shërbimit të Transportit...

FOTO/Berat, restaurohet banesa e familjes Bullari monument kulture kategoria e parë

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Në lagjen "Goricë"në Berat ka nisur puna për restaurimin e fasadës së banesës së familjes Bullari monument kulture kategoria e parë. Drejtoria...

Banesa e arkitektit dhe piktorit Maks Velo shpallet “Monument Kulture”

TIRANË, 9 maj/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti firmosi sot shpalljen “Monument Kulture”, të banesës së Maks Velos. Këshilli Kombëtar i Trashëgimisë Kulturore vendosi të shpallë...

Prefekti Mamaj për ATSH-në: 104 pensione në banesë në një ditë...

TIRANË, 1 maj/ATSH/ Në qarkun e Vlorës vijon shpërndarja e pensioneve në banesë për të moshuarit. Prefekti i qarkut Vlorë, Flamur Mamaj, tha për ATSH-në...

Prefekti Malaj për ATSH-në: 10555 pensione pranë banesave të të moshuarve...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Në qarkun e Elbasanit janë shpërndarë 10555 pensione pranë banesave të të moshuarve, pa qenë nevoja që ata të lëvizin duke...

Hiqet taksa për dhurimin e banesës për familjarët e afërt

TIRANË, 1 janar/ATSH/ Nga sot qytetarët çlirohen nga taksa e dhurimit të pronës brenda familjes, nga prindërit tek fëmijët, mes bashkëshortëve si dhe mes...

Berat, një tjetër banesë monument kulture e shpëtuar nga rrënimi

TIRANË, 14 nëntor /ATSH/ - Në tjetër ndërhyrje restauruese e përfunduar dhe një banesë monument kulture e shpëtuar në qytetin e Beratit. Drejtoria Rajonale e...

FOTO/ Berat, kthim në identitet banesës së familjes Xhindole në lagjen...

TIRANË, 13 nëntor/ATSH/- Në qytetin e Beratit ka përfunduar restaurimi i banesës së familjes Xhindole në lagjen "Mangalem". Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtar Berat bën...

SOFT NEWS – Shtëpia e re e Von der Leyen? 25...

BRUKSEL, 6 tetor /ATSH-AFP/ - Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, 60 vjeçe, ka vendosur të akomodohet në një banesë...

FOTO/ Manastirliu në Bathore: Mbështetje familjeve të dëmtuara nga tërmeti

TIRANË, 25 shtator/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, e shoqëruar nga kryetari i bashkisë së Kamzës, Rakip Suli, vizitoi sot banesën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA