Ballina Etiketimet Balotazh

Etiketim: balotazh

SHBA – Demokratët më afër kontrollit të Kongresit pas balotazheve të...

XHORXHIA, 6 janar /ATSH-DPA/ - Një kandidat demokrat në zgjedhjet e votimit të Senatit të Xhorxhia u parashikua fitues ndaj kundërshtarit të tij republikan,...

RUMANI – Presidencialet drejt balotazhit

BUKURESHT, 11 nëntor /ATSH-DPA/ - Zgjedhjet presidenciale në Rumani do të shkojnë në balotazh midis presidentit në detyrë dhe ish-kryeministres, sipas parashikimeve, pas raundit...

MV – Mijëra vëzhgues edhe për balotazhin presidencial

SHKUP, 4 maj /ATSH-MIA/ - Balotazhin presidenciale në Maqedoninë e Veriut do ta ndjekin 3 381 vëzhgues vendas dhe 520 vëzhgues të huaj, përfshirë...

UKRAINË – Zelensky dhe Poroshenko në balotazh presidencial

KIEV, 1 prill /ATSH-ANSA/ - Sipas sondazheve të kryera nga kompania TSN, Vladimir Zelensky dhe Petro Poroshenko kaluan në raundin e dytë të zgjedhjeve...

GJEORGJI – Zgjedhjet presidenciale në balotazh

TBILIS, 29 tetor /ATSH-DPA/ - Zgjedhjet presidenciale në Gjeorgji do të shkojnë në balotazh, pasi që asnjë kandidat nuk ka fituar shumicën, deklaroi Komisioni...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA