Ballina Etiketimet Balet

Etiketim: Balet

FOTO/ “Vallëzo me ne”, magjia e interpretimit të balerinëve të vegjël...

TIRANË, 10 qershor /ATSH – B. Naska/ Adela Muçollari, balerina e parë në Teatrin e Operas dhe Baletit, së bashku me nxënësit e saj...

Skenat përshtaten me situatën e pandemisë/ Performancat në shtëpi, falë teknologjisë

TIRANË, 24 prill/ATSH - A. Fortuzi/ Skenat e të gjithë botës janë duke sjellë performancat e tyre përmes teknologjisë në shtëpitë tona në kushtet...

Sekrete mjeshtërie/ Nermin Ahmeti, “shpirti” i Shkollës së Baletit

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ Kur ishte e vogël, ajo ishte “shpirti i vogël i babës”, sot është “shpirti i baletit” dhe gjithë jetën i...

SOFT NEWS – Prima balerina, Zakharova risjell Coco Chanel në skenën...

MOSKË, 22 qershor /ATSH-AFP/ - Në një spektakël të jashtëzakonshëm në formë kujtese të miqësisë mes baletit dhe modës, prima balerina Svetlana Zakharova i...

Trupa kombëtare e Baletit të Kosovës, turne në qytetet e Finlandës

HELSINKI, 27 shtator/ATSH/ - Trupa Kombëtare e Baletit të Kosovës pritet të debutojë me shfaqjen e saj "Një legjendë për dashurinë" nga 8 deri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA