Ballina Etiketimet Baku

Etiketim: Baku

BAKU – Armenia dhe Azerbajxhani i japin fund konfliktit të armatosur

BAKU, 10 nëntor /ATSH-DPA/ - Liderët e Armenisë dhe Azerbajxhanit ranë dakord për t'i dhënë fund të gjitha veprimeve ushtarake në rajonin e diskutueshëm...

BAKU – Erdogan dhe Macron diskutojnë situatën në Siri

BAKU, 15 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun francez, Emmanuel Macron, ku i ka theksuar...

BAKU – OPEC-u dhe shtetet partnere paraqesin një strategji për çmimin...

BAKU, 18 mars /ATSH-AFP/ - Anëtarët e Organizatës së shteteve eksportuese të naftës (OPEC-u) dhe dhjetë shtete aleate të kryesuara nga Rusia mblidhen sot...

Meta në Forumin e 7-të global të Bakusë: Të përkushtuar ndaj...

TIRANË, 14 mars /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ftuar në Forumin e 7-të Global të Bakusë, me temë: “Një Politikë e Jashtme e...

Meta në Azerbajxhan për Forumin e 7-të Global të Bakusë

TIRANË, 13 mars /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nis sot për në Azerbajxhan, për të marrë pjesë në Forumin e 7-të...

BAKU – ATSH pjesë e forumit “Politika e dezinformimit – kërcënim...

BAKU (Azerbajxhan), 26 tetor /ATSH-Azertac/ - Forumi VI Ndërkombëtar Humanitar, që po zhvillon punimet në kryeqytetin azer, Baku, zhvilloi sot sesionin special me temë...

AZERBAJXHAN – Aliev rizgjidhet president

BAKU, 12 prill /ATSH-AFP/ - President i Azerbajxhanit prej 15 vitesh, Ilham Aliev u rizgjodh për një mandat të katërt duke e zgjatur qëndrimin...

AZERBAJXHAN – Sondazhet shpallin fitues presidentin Ilham Aliev me më shumë...

BAKU, 11 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliev u rizgjodh sot për një mandat të katërt qeverisës me më shumë se 80%...

Projekti europian, i papërfunduar pa zgjerimin në Ballkan

TIRANË, 17 Mars/ATSH/.- “Projekti europian, pa zgjerimin e plotë të BE-së në rajonin e Ballkanit, është një punë e papërfunduar". Kështu deklaroi të shtunën presidenti Ilir...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA