Ballina Etiketimet Babis

Etiketim: babis

PRAGË – Partia populiste në pushtet fiton zgjedhjet rajonale

PRAGË, 4 tetor /ATSH-AFP/ - Lëvizja centriste populiste ANO e kryeministrit çek, Andrej Babis fitoi zgjedhjet rajonale, pavarësisht kritikave për menaxhimin e krizës së...

PRAGË – Transparency International akuzon Babis për konflikt interesi

PRAGË, 2 qershor /ATSH-DPA/ - Transparency International (TI) akuzoi kryeministrin çek, Andrej Babis për konflikt interesi, pasi ky i fundit këmbënguli për përjashtimin e...

COVID-19 – Republika Çeke u jep fund papritur dhe habitshëm shumë...

PRAGË, 24 prill /ATSH-DPA/ - Republika Çeke në mënyrë të papritur liroi disa nga kufizimet që lidhen me Covid-19, duke lejuar qytetarët e saj...

PRAGË – Babis: Italianët nuk duhet të udhëtojnë jashtë vendit

PRAGË, 8 mars /ATSH-AFP/ - Kryeministri çek, Andrej Babis i bëri thirrje sot Italisë t'u kërkonte qytetarëve të saj të mos udhëtojnë jashtë vendit,...

REPUBLIKA ÇEKE – Babis refuzon të tërhiqet nga posti, pavarësisht hetimeve

PRAGË, 9 dhjetor /ATSH-DPA/ Kryeministri çek Andrej Babis, ka deklaruar se nuk dëshiron të tërhiqet para kohe nga posti, pavarësisht rifillimit të hetimeve ndaj...

PRAGË – Babis: Asnjë arsye që Çekia të tërheqë njohjen e...

PRAGË, 13 shtator /ATSH-MIA/ - Kryeministri i Republikës Çeke, Andrej Babis deklaroi në Pragë se nuk shihte asnjë arsye se pse vendi i tij...

PRAGË – Babis pritet t’i mbijetojë një mocioni mosbesimi

PRAGË, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministri çek, Andrej Babis pritet t’i mbijetojë një mocion mosbesimi të planifikuar për sot, sipas analistëve, pavarësisht dyshimeve për...

PRAGË – Çerek milion persona kërkojnë dorëheqjen e Babis

PRAGË, 24 qershor /ATSH-ANSA/ - Të paktën 250 mijë persona manifestuan dje në rrugët e Pragës, në atë që duket të jetë ngjarja më e...

REP. ÇEKE – Babis ende në shënjestrën e Brukselit, Praga flet...

PRAGË, 7 qershor /ATSH-AFP/ - Praga konfirmoi dje se ka marrë nga Brukseli një raport të ri në lidhje me një konflikt të mundshëm...

PRAGË – Babis: Nuk do të jap dorëheqjen

PRAGË, 6 nëntor /ATSH-AFP/ - Kryeministri çek, miliarderi Andrej Babis i akuzuar për shpërdorimin e fondeve europiane dhe për dërgimin e djalin e tij...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA