Ballina Etiketimet Autoriteti Rrugor Shqiptar

Etiketim: Autoriteti Rrugor Shqiptar

Hapet mbikalimi i Shkozetit/ARRSH: Nuk përbën rrezik për qarkullimin e mjeteve

TIRANË, 28 nëntor /ATSH/ - Mbikalimi i Shkozetit është i hapur për trafikun dhe nuk përbën rrezik për qarkullimin e mjeteve. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën...

FOTO/ Nisin punimet në aksin rrugor Kashar-Rinas

TIRANË, 20 tetor /ATSH/ - Autoriteti Rrugor Shqiptar ka nisur punimet në aksin rrugor Kashar-Rinas, me synimin e rritjes së sigurisë rrugore. Punimet konsistojnë në...

FOTO/ Aksi Llogora-Palasë, përmirësim i infrastrukturës në shërbim të sezonit turistik

TIRANË, 30 korrik /ATSH/ - Autoriteti Rrugor Shqiptar po vijon punën për përmirësimin e infrastrukturës rrugore dhe gjatë sezonit turistik, duke i ofruar vizitorëve...

FOTO/ Hyrja në qytetin e Sarandës, tashmë me sinjalistikë të re

TIRANË, 18 korrik /ATSH/ - Investimet në infrastrukturë dhe mirëmbajtjet e akseve më kryesore në vendi tonë po vijojnë dhe gjatë sezonit turistik. Autoriteti Rrugor...

Rrethrrotullimi i ri i Kamzës, lehtëson qarkullimin e mjeteve dhe lëvizjen e...

TIRANË, 24 maj /ATSH/ - Rrethrrotullimi i ri i Kamzës, në periferi të kryeqytetit lehtëson qarkullimin e mjeteve dhe lëvizjen e këmbësorëve. Ministria e Infrastrukturës...

FOTO/ Aksi Skuraj-Burrel me sinjalistikë dhe barriera mbrojtëse

TIRANË, 30 prill /ATSH/ - Autoriteti Rrugor Shqiptar është drejt përfundimit të një tjetër investimi me qëllim përmirësimin e sigurisë rrugore. Në aksin Burrel–Milot, po...

FOTO/ ARRSH ndërhyn tek nënkalimi i Kopshtit Zoologjik pas ankesave të...

TIRANË, 13 prill /ATSH/ - Përfundoi shtresa e betonit tek nënkalimi i këmbësorëve te Kopshti Zoologjik pas ankesave të raportuara nga qytetarët për problemet...

Tiranë-Elbasan, hapet rruga deri tek Tuneli i Kërrabës

TIRANË, 14 mars /ATSH/ - Pas 8 vitesh punime rruga Tiranë-Elbasan bëhet e kalueshme në të gjithë aksin e saj. Sot, më 14 mars,...

Reshjet e dëborës, ARRSH raporton për akset me probleme

TIRANË, 13 mars /ATSH/ - Reshjet e dëborës janë rikthyer në vendin tonë dhe Autoriteti Rrugor Shqiptar po vazhdon punën për mirëmbajtjen e tyre...

Rikthehen reshjet e dëborës, ARRSH: Akset kryesore të kalueshme

TIRANË, 12 mars /ATSH/ - Gjatë natës ka pasur reshje bore në veri dhe juglindje të vendit. Kompanitë e mirëmbajtjes me mjetet borëpastruese dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA