Ballina Etiketimet Atentat

Etiketim: atentat

FOKUS – Përkujtohet 40-vjetori i atentatit të Bolonjës, Italia ende në...

ROMË, 2 gusht /ATSH-AFP/ - Italia shënoi sot 40-vjetori e atentatit të Bolonjës, që shkaktoi 85 të vdekur dhe 200 të plagosur duke kërkuar...

ALGJERI – ISIS merr përsipër sulmin kamikaz kundër një baze ushtarake

ALGJER, 11 shkurt /ATSH-AFP/ - Grupi i Shtetit Islamik mori sot përsipër përgjegjësinë për sulmin kamikaz kundër një baze ushtarake në jug të Algjerisë,...

MOGADISHO – Dhjetëra viktima pas një atentati kamikaz

MOGADISHO, 28 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një atentat me veturë të mbushur me eksploziv shkaktoi të paktën 76 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur në...

TURQI – Ankaraja njofton arrestimin e promotorit të sulmeve në Gjermani...

STAMBOLL, 22 nëntor /ATSH-AFP/ Ministri turk i Brendshëm njoftoi se Ankaraja mban në burg një anëtar të rëndësishëm të grupit Shteti Islamik që, sipas...

SIRI – Atentat në verilindje të vendit

BEJRUT, 16 nëntor /ATSH-AFP/ - Katërmbëdhjetë persona, nëntë prej të cilëve civilë, u vranë sot në një atentat me veturë në qytetin e Al-Bab,...

Atentat ndaj prokurorit Arjan Ndoja, policia në ndjekje të autorëve

TIRANË, 1 nëntor/ATSH/ Prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja ka qenë pasditen e sotme shënjestër e një atentati. Policia e Durrësit njoftoi zyrtarisht se ngjarja...

GJERMANI – Seehofer: Do të rrisim forcat e sigurisë pas atentatit...

HALLE, 10 tetor /ATSH-AFP/ - Ministri i Brendshëm gjerman, Host Seehofer njoftoi sot se Gjermania do të rrisë në mënyrë të konsiderueshme forcat e...

PARIS – Macron: Kombi të mobilizohet kundër hidrës islamike

PARIS, 8 tetor /ATSH-AFP/ Presidenti francez, Emmanuel Macron, premtoi se kundër terrorizmit islamik do të zhvillohet një luftë e pamëshirshme, duke u bërë thirrje...

FRANCË – Balladur gjykohet për korrupsion

FRANCË, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Ish-kryeministri francez Edouard Balladur, tashmë në moshën 90-vjeçare, do të gjykohet për “bashkëpunim në abuzimin me pasuritë shoqërore” nga...

14 korrik 2002/ Atentati i dështuar kundër Jacques Chirac

PARIS, 26 shtator /ATSH-AFP/- Më 14 korrik 2002, një militant i ekstremit të djathtë u përpoq të vriste presidentin Jacques Chirac, gjatë paradës tradicionale...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA