Ballina Etiketimet As

Etiketim: as

RIAD – Arabia Saudite rihap xhaminë e shenjtë të Medinës

RIAD, 31 maj /ATSH-DPA-SPA/ - Arabia Saudite njoftoi se sot do të rihapë gradualisht xhaminë e profetit Muhamet në qytetin e Medinës, një nga...

RIAD – SHBA tërheq raketat ”Patriot” nga Arabia Saudite

RIAD, 8 maj /ATSH-AA/ - SHBA po tërheq katër bateri raketash ''Patriot'' dhe dhjetëra trupa të vendosura në Arabinë Saudite në vazhdën e tensioneve...

RIAD – Arabia Saudite masa të rrepta ekonomike përballë COVID-19

KAJRO, 2 maj /ATSH-DPA/ - Arabia Saudite, eksportuesja më e madhe në botë e naftës, po planifikon masa të rrepta dhe të dhimbshme për...

RIAD – Koalicioni saudit armëpushim në Jemen për shkak të COVID-19

RIAD, 9 prill /ATSH-DPA-SPA/ - Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite, që lufton kundër rebelëve huthi në Jemen ka njoftuar një armëpushim dyjavor në...

ARABI SAUDITE – Ofrohen për herë të parë viza turistike ndërkombëtare

RIAD, 27 shtator /ATSH-DPA/ - Arabia Saudite do të hapë për herë të parë dyert për turistët ndërkombëtarë, nën një regjim të ri vizash që do...

UASHINGTON – SHBA dërgon trupa ushtarake në Arabinë Saudite

UASHINGTON, 22 shtator /ATSH-AA/ - Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper paralajmëroi se vendi i tij, me kërkesë të Arabisë Saudite dhe Emirateve të...

KAJRO – Arabia Saudite i bashkohet forcës detare të udhëhequr nga...

KAJRO, 18 shtator /ATSH-DPA/ - Arabia Saudite do të bashkohet me koalicionin ndërkombëtar të sigurisë detare të udhëhequr nga SHBA, njoftoi sot agjencia saudite...

SHBA – Trump: Shpjegimi saudit për Khashoggin i besueshëm

UASHINGTON, 20 tetor /ATSH-ANSA/ - Shpjegimet e dhëna nga sauditët për vdekjen e gazetarit, Jamal Khashoggi janë të besueshme, deklaroi presidenti amerikan, Donald Trump,...

TURQI – AS: Khashoggi vdiq pas grindjeve brenda konsullatës

STAMBOLL, 20 tetor /ATSH-AA/ - Arabia Saudite (AS) deklaroi se gazetari i njohur Jamal Khashoggi kishte vdekur pas grindjeve brenda konsullatës saudite në Stamboll. Arabia...

SOFT NEWS – Më në fund sauditet fillojnë të ngasin… makinat!

RIAD, 24 qershor /ATSH-AA/ - Gratë në Arabinë Saudite, menjëherë pasi hyri në fuqi leja për të drejtuar automjetet, dolën në trafik. Leja për drejtimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA