Ballina Etiketimet Aplikacion

Etiketim: aplikacion

Aplikacionet që vlerësojnë rrezikun e infektimit nga COVID-19

UASHINGTON, 24 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Cili është rreziku i infektimit me COVID-19? Përgjigjja mund të jetë një numër aplikacionesh dhe faqesh në internet, që...

IA do të lejojë të verbrit të vrapojnë në mënyrë të...

KALIFORNI, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Inteligjenca artificiale do të lejojë të dëmtuarit në shikim dhe të verbrit të vrapojnë në mënyrë të pavarur. Sistemi është...

Universiteti Mjekësor i Varshavës krijon aplikacionin për diagnozën COVID-19

VARSHAVË, 14 nëntor /ATSH-PAP/ - Universiteti mjekësor i Varshavës krijoi një aplikacion që mund të diagnostikojë koronavirusin pa pasur nevojë që njerëzit të vizitohen...

FRANCË –  KiE: Të mbrohet privatësia e përdoruesve në aplikacionet për pandeminë

PARIS, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Këshilli i Europës i bëri thirrje sot qeverive europiane që të mbrojnë të dhënat personale gjatë përdorimit të aplikacioneve...

TikTOK ende në platformat e shkarkimit të aplikacioneve

UASHINGTON, 28 shtator /ATSH-AFP/ - Një gjyqtar amerikan ka vendosur të mbajë TikTOK në platformat e shkarkimit të aplikacioneve në telefonat celularë në SHBA,...

TikTok padit administratën amerikane për bllokimin e aplikacionit

NJU JORK, 21 shtator /ATSH-ANSA/ - Kompania e aplikacionit TikTok ka paditur administratën Trump për ndalimin e këtij aplikacioni. Kjo është hera e dytë që...

FINLANDË – Kryeministrja Marin vetëkarantinohet pas alarmit të aplikacionit COVID-19

HELSINKI, 10 shtator /ATSH-DPA/ - Kryeministrja finlandeze Sanna Marin do të punojë në distancë nga vendbanimi i saj zyrtar, duke filluar nga e enjtja,...

NJU DELHI – Ndalohen 118 aplikacione kineze

NJU DELHI, 2 shtator /ATSH-AFP/ - India njoftoi sot ndalimin e 118 aplikacioneve kineze duke rritur gjithashtu masat ekonomike në sfondin e një mosmarrëveshje...

“Drejtësi për të Gjithë”/Aplikacioni nga USAID për aksesimin në të dhënat...

TIRANË, 21 gusht /ATSH/ Një aplikacion nga USAID do të mundësojë aksesin në të dhënat gjyqësore, përmes kioskave ose Pikave të Informacionit, të lehta...

FOTO/ Aplikacioni SmartBirds Pro për grumbullimin e të dhënave mbi jetën e...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/  Dashamirësit e natyrës si fotografë, gjuetarë, punonjës organizatash, ekspertë por dhe publiku i zakonshëm kanë tashmë mundësinë të grumbullojnë  të dhëna...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA