Ballina Etiketimet Aneksim

Etiketim: aneksim

IZRAEL – Netanyahu: Asnjë ndryshim në planet e aneksimit të Cisjordanisë

TEL AVIV, 13 gusht /ATSH-DPA/ - Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se nuk ka asnjë ndryshim në planin e tij për të aneksuar pjesë...

BRUKSEL – BE: Izraeli të ndalë aneksimin e Bregut Perëndimor

BRUKSEL, 14 korrik /ATSH-ANSA/ - Njëmbëdhjetë ministra të Jashtëm të Bashkimit Europian i kërkuan BE-së një kundërpërgjigje urgjente për të ndaluar aneksimin e Bregut...

JERUZALEM – Johnson: Aneksimi në Cisjordani në kundërshtim me interesat e...

JERUZALEM, 1 korrik /ATSH-AFP/ - Aneksimi i pjesëve të Cisjordanisë, të pushtuara nga Izraeli, do të ishte një shkelje e ligjit ndërkombëtar dhe madje...

IZRAEL – Gantz: Çdo gjë që nuk ka lidhje me COVID-19...

JERUZALEM, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Ministri izraelit i Mbrojtjes, Benny Gantz, tha sot se çdo aneksim në Cisjordaninë e pushtuar duhet të presë derisa...

GJENEVË – Bachelet: Projekti izraelit për aneksimin i paligjshëm

GJENEVË, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Komisionerja e Lartë e OKB-së për të Drejtat e Njeriut dënoi sot pabarazitë e projektit izraelit për aneksimin e...

BRUKSEL – BE: Qeveria izraelite të heqë dorë nga aneksimet

BRUKSEL, 19 maj /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian i kërkoi qeverisë izraelite të heqë dorë nga projektet për aneksimin në Çisjordani dhe i kujtoi shtetit...

BRUKSEL – BE kërkon parandalimin e politikës së aneksimit nga Izraeli

BRUKSEL, 17 maj /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian kërkon të bindë Izraelin të heqë dorë nga projektet për aneksimin e një pjese të Çisjordanisë së...

LONDËR – BM: Kundërshtojmë çdo aneksim në Cisjordani nga Izraeli

LONDËR, 31 janar /ATSH-AFP/ - Londra paralajmëroi sot Izraelin kundër çdo aneksimi të pjesëve të Cisjordanisë, ashtu si e parashikon plani i presidentit amerikan,...

PARIS – Van der Bellen: Tendencat për aneksim të Austrisë nuk...

VJENË, 12 nëntor /ATSH-APA/ - Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen ka kundërshtuar përshtypjen, gjatë përkujtimit të 100-vjetorit të themelimit të Republikës së Austrisë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA