Ballina Etiketimet Amerikane

Etiketim: amerikane

SOFT NEWS – Një 90 vjeçare ecën 10 kilometra në dëborë...

SAN FRANÇISKO, 28 shkurt /ATSH-AFP/ - Me një vendosmëri të palëkundur, një amerikane 90-vjeçare ka sfiduar të ftohtin duke ecur 10 kilometra në dëborë...

Ndërtimi i Skavicës/ Ambasadorja Kim: Potenciali për investime të mëdha amerikane...

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Yuri Kim deklaroi sot se potenciali për investime të mëdha amerikane në Shqipëri...

Ekspertë të sistemit penitenciar amerikan, shkëmbim eksperiencash me palën shqiptare

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/ Në bashkëpunim me Departamentin e Burgjeve të Virxhinias, SHBA, ekipi i Ministrisë së Drejtësisë dhe i Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve,...

FOKUS – Ligjvënësit amerikanë ndalojnë tërheqjen e trupave nga Gjermania

UASHINGTON, 4 dhjetor /ATSH-DPA/- Ligjvënësit amerikanë përmbyllën një version përfundimtar të një projektligji të shpenzimeve për mbrojtjen, në shifra rekord, që do të ndalojë...

SHBA 2020 – 84 milionë amerikanë kanë votuar për presidencialet

UASHINGTON, 31 tetor /ATSH-ANSA/ - Katër ditë para zgjedhjeve presidenciale, 84 milionë amerikanë kanë votuar tashmë. ''Pothuaj 30 milionë votues kanë votuar vetë fizikisht, ndërsa...

RUSI – Riabkov: Ultimatumet amerikane për armët strategjike të papranueshme

MOSKË, 21 shtator /ATSH-ANSA/ - Deklarata e përfaqësuesit special të presidencës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kontrollin dhe Armatimet, mareshalit Billingslea, sipas...

Të dielën, fluturim çarter nga Tirana në Zyrih për shtetasit amerikanë

TIRANË, 14 maj/ATSH/ Një fluturim çarter nga Tirana në Zyrih, që niset të dielën, 17 maj, ora 12:00, është i vlefshëm vetëm për qytetarët...

SHBA – Biden: Të lehtësojmë sanksionet amerikane ndaj Iranit

UASHINGTON, 3 prill /ATSH-ANSA/- Joe Biden, kandidati demokrat në garën drejt Shtëpisë së Bardhë, bëri thirrje sot për një lehtësim të sanksioneve amerikane kundër...

IRAK – CNN: Njëmbëdhjetë ushtarë amerikanë u shtruan në spital pas...

BAGDAD, 17 janar /ATSH-ANSA/- Njëmbëdhjetë ushtarë amerikanë u shtruan në spital pasi pësuan simptoma tronditjeje disa ditë pas sulmit me raketa iraniane në bazën...

FRANCË –Bursat europiane e amerikane u rezistojnë tensioneve Iran-SHBA

PARIS, 8 janar /ATSH-AFP/- Bursat europiane e mbyllën ditën e sotme me rritje të lehtë dhe Wall Street vazhdon të rezistojë, duke mos u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA