Ballina Etiketimet Ambjent

Etiketim: ambjent

Gjermania ul emetimet e gazrave serrë falë pandemisë

BERLIN, 4 janar /ATSH-DPA/ - Gjermania tejkaloi objektivin e saj për uljen e emetimeve të gazrave serrë në vitin 2020, por për shkak të...

Princi Herry: Atësia ndryshon perceptimin mbi ambientin

LONDËR, 5 dhjetor /ATSH/ - Duka i Sussex, Harry u shfaq në një video nga WaterBear Network, një platformë transmetimi kushtuar çështjeve më urgjente...

WMO: Pandemia nuk ka sjellë lehtësim të gazrave serrë

GJENEVË, 23 nëntor /ATSH-DPA/ - Nivelet e dyoksidit të karbonit në atmosferë kanë vazhduar të rriten këtë vit edhe kur pandemia e koronavirusit po...

MJEDIS – Ndotja shkurton jetën me tre vjet

BERLIN, 21 mars /ATSH-ANSA/- Jemi përballë një pandemie të ndotjes së ajrit që shkurton jetëgjatësinë e një individi me një mesatare prej tre vjetësh...

KLIMË -NASA: Pesë vitet e fundit më të nxehtat që nga...

UASHINGTON, 16 janar /ATSH-ANSA/- Pesë vitet e fundit kanë qenë më të nxehtat që nga viti 1880, një rekord i regjistruar nga NASA, pra...

SOFT NEWS – Reshje artificiale për të luftuar… ndotjen e ajrit!

XHAKARTA, 4 korrik /ATSH-AA/ - Në kryeqytetin e Indonezisë, Xhakarta, autoritetet kanë planifikuar reshje artificiale për të parandaluar ndotjen e ajrit. Zyrtarët e administratës së...

KINË – Planifikohet një plan veprimi trevjeçar për përmirësimin e cilësisë...

PEKIN, 20 qershor /ATSH/ - Ministria e Ekologjisë dhe Mjedisit e Kinës njoftoi se planifikon nisjen e një plan veprimi trevjeçar për të vazhduar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA