Ballina Etiketimet Alergjitë

Etiketim: alergjitë

Si t’i njohim alergjitë e lëkurës te fëmijët?

ROMË, 10 qershor /ATSH/ - Shfaqja e shenjave të lëkurës te fëmijët alergjikë është e larmishme. Dermatiti atopik është sigurisht më i zakonshmi. Është përcaktuar gjenetikisht...

Mjekja Mira Xhixha për ATSH: Sa të rrezikuar janë të sëmurët...

TIRANË, 13 shkurt/ATSH-Bledi Naska/ Me përhapjen e COVID-19 shqetësimi më i madh tek komuniteti i mjekëve dhe i shkencëtarëve ishin ata që konsideroheshin edhe...

Alergjitë që shfaqen në stinën e verës

TIRANË, 6 gusht /ATSH/ - Gjatë stinës së verës shfaqen alergji të ndryshme, të cilat janë tipike të stinës. Këto lidhen me ekspozimin ndaj...

Shenjat që tregojnë se reaksioni alergjik është jashtë kontrollit

TIRANË, 12 prill /ATSH/ - Shpesh ndodh që t'i neglizhojmë apo t'i përshkruajmë si një gjendje tjetër ndryshimet në lëkurë të cilat shfaqen si...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA