Ballina Etiketimet Akuze

Etiketim: akuze

Akuzat e opozitës për fshehje të vdekjeve, Skënder Brataj: Sulm ndaj...

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare Mjekësore, dr. Skënder Brataj i cilësoi sot akuzat e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për fshehjen...

BOLIVI – Prokuroria kërkon sërish arrestimin e ish-presidentit Morales

LA PAZ, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Prokuroria e Përgjithshme boliviane akuzoi sot ish-presidentin, Evo Morales, refugjat në Argjentinë, për krime terroriste dhe për financimin...

COVID-19 – Kompania ajrore “Iberia” nën akuzë për mosrespektim të masave...

MADRID, 11 maj /ATSH-AFP/- Garda Civile spanjolle do të paraqesë një ankesë kundër kompanisë ajrore "Iberia" për shkelje të masave sanitare antipandemike gjatë një...

FOKUS – SHBA akuzon presidentin e Venezuelës për narko-terrorizëm

UASHINGTON, 26 mars /ATSH-DPA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar presidentin e Venezuelës, Nicolas Maduro dhe zyrtarë të tjerë të lartë për...

BRUKSEL – “Google” nën akuzë për konkurrencë të padrejtë

BRUKSEL, 10 shkurt /ATSH-AFP/- Platformat e mëdha si “Expedia” dhe “Tripadvisor”, si edhe federatat e kompanive turistike, akuzuan sot në Bruksel grupin “Google” për...

LONDËR – Konservatorët britanikë akuzohen për islamofobi

LONDËR, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Pas shfrytëzimit për një kohë të gjatë të akuzave për antisemitizëm drejtuar opozitës laburiste, konservatorët britanikë të Boris Johnson-it...

SOFT NEWS – Polanski, regjisori që po vë në siklet kinemanë...

PARIS, 11 nëntor /ATSH-AFP/ Situata e Roman Polanski-t, i vënë në shënjestër nga një akuze e re për përdhunim, të cilën ai e mohon,...

SHBA – FB nën akuzë për diskriminim në shënjestrimin publicitar

SAN FRANCISKO, 1 nëntor /ATSH-AFP/ - Disa avokatë amerikanë akuzuan Facebook-un për diskriminim ndaj grave dhe të moshuarve për sa i përket hyrjes në...

KIRGISTAN – Ish-presidenti Atambajev akuzohet për grusht shteti

BISHKEK, 13 gusht /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti i Kirgistanit, Almazbek Atambajev, i arrestuar javën e kaluar, u akuzua sot për grusht shteti në vendin e...

SPANJË – Prokuroria vë nën akuzë për korrupsion bankën BBVA

MADRID, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Prokuroria spanjolle kërkoi sot vënien nën akuzë të bankës së dytë më të madhe të vendit, BBVA, si person...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA