Ballina Etiketimet Aktoret shqiptar

Etiketim: aktoret shqiptar

Ema Andrea, profili i një artisteje që nuk resht kurrë së...

TIRANË, 18 korrik/ATSH/ Këto ditë të nxehta vere ku supozohet që duhet të jenë ditë pushimesh sidomos për artistët, në të vërtetë pjesa më...

Aktori Kastriot Çaushi feston 67-vjetorin

TIRANË, 14 qershor /ATSH – B. Naska/ Aktori i teatrit dhe kinematografisë shqiptare Kastriot Çaushi sot feston 67-vjetorin e lindjes. Ai lindi në Tepelenë...

Luiza Xhuvani, aktorja e ndjeshmërisë së lartë feston 57-vjetorin

TIRANË, 26 mars /ATSH – B. Naska/ Aktorja e mirënjohur shqiptare Luiza Xhuvani (Papathanasi) lindi më 26 mars të vitit  1964 në qytetin e...

Përkujtohet aktori i dashur i publikut Sandër Prosi

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Sot kinematografia dhe teatri shqiptar përkujton një ndër figurat më të rëndësishme, aktorin Sandër Prosi, në përvjetorin e ndarjes nga jeta. Sandër...

Aktori Aleksandër Moisiu përkujtohet në 86-vjetorin e ndarjes nga jeta

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Mbushen sot 86 vjet prej ndarjes nga jeta të një prej artistëve më të mëdhenj shqiptar, Aleksandër Moisiut. Aktori me famë ndërkombëtare...

Ndahen çmimet për Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit “Moisiu On”

TIRANË, 17 mars/ATSH/ Mbrëmjen e djeshme është përmbyllur Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit "Moisiu On" i cili për shkak të pandemisë Covid-19 këtë vit u...

“Kopshti i Vishnjeve”, shfaqja e shkëlqyer e aktorëve të teatrit “Andon...

TIRANË, 13 mars/ATSH/  Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit është drejt përfundimit të edicionit të tij të parë dhe interesi për ta ndjekur atë online ka...

“Në shtëpi në orën 7”, një ndër sukseset që konkurron në...

TIRANË, 11 mars /ATSH/ Mbrëmjen e djeshme në konkurrim në Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit është shfaqur komedia me titullin “Në shtëpi në orën 7”. Kjo...

Aktori Xhevahir Zeneli feston sot 60-vjetorin

TIRANË, 10 mars /ATSH/ Aktori Xhevahir Zeneli feston sot 60-vjetorin. Aktori i njohur dhe shumë i dashur për publikun Xhevahir Zeneli ka lindur më 10...

Përkujtohet në ditën e lindjes aktori Llazi Serbo

TIRANË, 9 mars/ATSH/ Përkujtohet sot aktori shqiptar i përmasave ndërkombëtare Llazi Serbo. Aktori dhe regjisori Serbo lindi në qytetin e Korçës  më 9 mars 1945...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA