Ballina Etiketimet Aktiviste

Etiketim: aktiviste

Meta: Mbrojtje të Vjosës dhe krijim të Parkut Kombëtar përgjatë gjithë...

TIRANË, 17 mars /ATSH/ “E duam Vjosën dhe do ta mbrojmë”, u shpreh sot Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i cili mbështeti nismën e...

BJELLORUSI – Tikhanovskaya: Lukashenko të lirojë menjëherë aktivistët

MINSK, 9 shtator /ATSH-ANSA/ - Ish-kandidatja bjelloruse për presidente, Svetlana Tikhanovskaya kërkoi lirimin e menjëhershëm të aktivistëve të ndaluar, përfshirë anëtarin e Këshillit Koordinues...

SOFT NEWS – Një insekt mund të quhet edhe… Greta?!

LONDËR, 25 tetor /ATSH-AFP/- Një brumbull i vogël ngjyrë mjalti u pagëzua sot me emrin e aktivistes Greta Thunberg, nga entomologu që zbuloi ekzistencën...

BM – Aktivistët për klimën protestojnë sërish në Londër

LONDËR, 8 tetor /ATSH-DPA/ - Grupe të aktivistëve klimatikë zaptuan dy nga sheshet më të famshme të Londrës, pasi policia arrestoi më shumë se...

GJERMANI – Ambientalistët bllokojnë një anije kroçerë

BERLIN, 10 qershor /ATSH-AFP/ - Aktivistë ambientalistë gjermanë bllokuan një anije kroçerë në një port gjerman për gjashtë orë në formë proteste për të...

LONDËR – Aktivistë të Greenpeace bllokojnë selinë e BP

LONDËR, 20 maj /ATSH-AFP/ - Aktivistë të organizatës ambientaliste, Greenpeace të vendosur në kontenitorë bllokuan sot hyrjen e selisë së British Petroleum në Londër...

UKRAINË – Një drejtues i lartë rajonal nën hetim për sulmin...

KIEV, 11 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjykata ukrainase ka nisur hetimet ndaj një drejtuesi të lartë rajonal i dyshuar se ka porositur sulmin me acid...

Ekspozita në Galerinë Kombëtare, pro dhe kundër veprës “Tetë lopë Kosove”

TIRANË, 24 korrik /ATSH/ Galeria Kombëtare e Kosovës doli sot përpara medias për të reaguar ndaj protestës së paralajmëruar nga aktivistët për të drejtat...

Aktivistë të shoqërisë civile pjesë e programit të DASH, “Professional Fellowship”

TIRANË, 1 Qershor/ATSH/ -Pesë aktivistë të shoqërisë civile ndodhen në SHBA si pjesë e programit “Professional Fellowship”, WSOS & GLC Teach Democracy, me mbështetjen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA