Ballina Etiketimet Akademia

Etiketim: akademia

Akademia Franceze e Filmit përjashton Roman Polanskin

PARIS, 13 nëntor /ATSH-DPA/ - Akademia franceze e filmit, Cesar, përjashtoi Roman Polanski, 87 vjeç, si reagim ndaj një mosmarrëveshjeje prej një muaji me...

Forum shkencor për energjinë/ Akademiku Kaçani: Për t’u përshëndetur zhvillimet e...

TRIANË, 27 tetor/ATSH/ Shqipëria zotëron potenciale të rëndësishme të burimeve të energjisë duke përmendur sidomos energjinë e ujit, diellit, naftën dhe nënproduktet e saj,...

Hapet Akademia e Kodimit pranë AKSHI-t, Rama: Deri në fund të...

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ Sot u hap Akademia e Kodimit, e cila sjell mundësinë për të rinjtë që të trajnohen me modelet më të...

38 maturantë zgjedhin të studiojnë në Akademinë e Forcave të Armatosura

TIRANË, 3 tetor /ATSH/ 38 maturantë kanë zgjedhur deri tani të studiojnë pranë Akademisë së Forcave  të Armatosura. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, shprehet se...

3-vjetori i ndarjes nga jeta/ Farudin Hoxha, projektues i veprave më...

TIRANË, 11 shtator/ATSH/ Akademia e Shkencave e Shqipërisë përkujtoi sot në 3-vjetorin e ndarjes nga jeta akademikun e shquar Farudin Hoxha. Farudin Hoxha ishte inxhinier...

19-21 shtator/ Nis raundi i dytë i aplikimeve, pranë Akademisë së...

TIRANË, 28 gusht /ATSH/ - Nga 19 deri në 21 shtator nis raundi i dytë i aplikimeve, për të gjithë ata që do të...

Akademia e Shkencave mbledh ekspertët rajonalë për çështjet sizmike/ Gjinushi: Disiplinim...

TIRANË, 10 janar /ATSH/- Akademia e Shkencave (ASH) organizoi sot në Tiranë, takimin rajonal me ekspertë nga Shqipëria, Kosova, Greqia, Italia, Mali i Zi...

Paraqiten botime mbi periudhën e Skënderbeut në Universitetin e Tetovës

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ - Akademia e Studimeve Albanologjike, në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, organizoi aktivitetin e radhës në Universitetin e Tetovës. Rektori i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA