Ballina Etiketimet Akademi

Etiketim: Akademi

Hapja e studimeve Bachelor në Forcat e Armatosura, Begaj: Përgatit liderët...

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Akademia e Forcave të Armatosura, nga viti i ardhshëm mësimor do të ketë sistemin e saj "Bachelor", duke i hapur kështu...

“Ana Tjetër”, një film nga maturantët e “Don Boskos”

TIRANË, 11 prill/ATSH/- “Ana Tjetër” titullohet filmi i prodhuar nga maturantët e shkollës "Don Bosko, premiera e të cilit u shfaq në ambientet e...

Deputetë të Komisionit të Edukimit vizitojnë Akademinë e Sporteve

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Anëtarë të komisionit parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, në kuadër të transparencës parlamentare për arsimin e lartë zhvilluan...

7 Marsi, Xhaçka uron pedagogët në uniformë

TIRANË, 7 mars/ATSH/ Dhjetëra pedagogë e mësues që shërbejnë në institucionet arsimore të Forcave të Armatosura, festuan 7 Marsin bashkë me ministren e Mbrojtjes,...

Pakti për Universitetin, Akademia e Sigurisë përfshihet në programin e rindërtimit

TIRANË, 4 mars/ATSH-Maela Marini/ Në kuadër të Paktit për Universitetin, Akademia e Sigurisë do të përfshihet në programin e madh të rindërtimit. Kështu deklaroi sot Kryeministri...

Akademia e Sigurisë hap dyert për studentët e ekselencës, Rama: Ripërtëritje...

TIRANË, 4 mars/ATSH-Maela Marini/ "Për herë të parë hyn në fuqi praktika e hapjes së dyerve të Akademisë së Sigurisë për studentë të ekselencës...

“Juventus” në Tiranë, hap akademinë e futbollit

TIRANË, 9 Tetor /ATSH/ -Ekipi i Juventusit së shpejti do të hapë akademinë e saj në Tiranë. Kështu paralajmëroi drejtori i akademisë së “Zonjës së...

“100 fshatrat +”- Margariti: Të krijojmë së bashku modelet e zhvillimit...

TIRANË, 14 shtator/ATSH/- Programi Kombëtar i Qeverisë “100 fshatrat”, ka nisur tashmë për t'u bërë një realitet në mbështetje të zhvillimit të ekonomisë rurale...

“100 fshatrat+”, Dollani: Ndërhyrje në shumë site të trashëgimisë kulturore

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ - "Duhet të jemi shumë të kujdesshëm në planifikimin ose zhvillimin e vlerave, të cilat ne po intensifikojmë, ose po përpiqemi...

Akademia “100 fshatrat” përfshin në projekt dhe universitete të huaja

TIRANË, 18 gusht/ATSH-Maela Marini/ - "Akademia "100 fshatrat" është një instrument jashtëzakonisht i rëndësishëm për zhvillimin e agroturizmit, ndërsa në këtë projekt do të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA