Ballina Etiketimet Agroturizem

Etiketim: agroturizem

Hapi i parë në zbatimin e programit “100 fshatrat”

Sinjalistikë dhe hartë për "100 fshatrat", për të orientuar vizitorët në pikat agroturistike të Shqipërisë   TIRANË, 24 qershor /ATSH/- Vendosja e sinjalistikës së nevojshme turistike...

Reduktohen taksat fiskale, Agrobiznesi: Nxit zhvillim multisektorial rural

"Agrobiznesi Shqiptar" përshëndet vendimin e qeverisë për lehtësimin e politikës fiskale në sektorin e agroturizmit  TIRANË, 21 qershor /ATSH/ - Lehtësitë fiskale që ka ndërmarrë...

Rama ftesë emigrantëve: Investoni në agroturizëm

TIRANË, 19 qershor/ATSH-Maela Marini/ Agroturizmi mund të zhvillojë të gjitha ato zona rurale që nuk kanë akses në det dhe në tregje bujqësore për...

Agro-turizmi, shtyhet me 30 ditë aplikimi për subvencione

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155879530051523/ TIRANË, 13 qershor/ATSH-Maela Marini/ - Agro-turizmi mund të ndryshojë tërësisht situatën në ato vende rurale ku nuk mund të fitosh me bujqësi dhe blegtori, ndaj...

Mbështetje financiare për familjet që investojnë në agroturizëm

TIRANË, 26 Maj/ATSH-Maela Marini/ - Agroturizmi është rruga për të dalë nga varfëria në çdo zonë rurale ku mundësitë e tjera janë të kufizuara. Kështu...

Mbështetje financiare dhe TVSH 6% për ngritjen e bujtinave

TIRANË, 22 maj/ATSH-Maela Marini/ - Mbështetje financiare dhe TVSH 6 %, premtoi sot Kryeministri Edi Rama për këdo që ngre bujtina në kuadër të...

Ulje e TVSH-së në 6% për investimet në agroturizëm

TIRANË, 8 maj/ATSH-Maela Marini/ - Kryeministri Edi Rama premtoi sot ulje të TVSH-së në 6% për sipërmarrësit që do të investojnë në agroturizëm. Në kuadër...

Agroturizmi, rrugëdalje nga varfëria dhe papunësia në zonat rurale

TIRANË, 6 Prill /ATSH-Maela Marini/- Agroturizmi, një komponent deri tani i munguar i industrisë së turizmit në Shqipëri do të marrë një shtysë të...

Klosi: Agroturizmi, një bum i brendshëm turistik

TIRANE, 11 Shkurt/ATSH/- Strategjia për zhvillimin e Turizmit 2018-2020 përcakton rrugën nëpër të cilën do të ecë zhvillimi i turizmit në vendin tone duke...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA