Ballina Etiketimet Afrim

Etiketim: afrim

SHBA – Pompeo: Shpresojmë që bisedimet Turqi-Greqi të çojnë drejt afrimit

UASHINGTON, 29 shtator /ATSH-AA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo theksoi se SHBA-ja shpresonte që bisedimet e ardhshme mes Greqisë dhe Turqisë për...

AUSTRI – Lukashenko kërkon afrimin e Bjellorusisë me BE-në

VJENË, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Presidenti bjellorus, Alexandre Lukashenko, i cili drejton këtë ish-republikë sovjetike që prej 25 vitesh, mbështeti sot çdo cënim të...

LONDËR – Brexit afron Spanjën dhe Gjibraltarin

LONDËR, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe publikoi sot katër marrëveshje që përfshijnë Gjibraltarin që ajo nënshkroi me Spanjën si pjesë e marrëveshjes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA