Ballina Etiketimet Afgane

Etiketim: afgane

”Financial Times”: Shqipëria, nga vendi i izoluar në strehën e refugjatëve

TIRANË, 14 janar /ATSH/ - Shqipëria është shndërruar nga një shtet i izoluar në një vend që strehon refugjatë, shkruan gazetari i njohur Alec...

FOKUS – WSJ: Shqipëria kryeson përpjekjet për shpëtimin e refugjatëve afganë

SHËNGJIN, 28 dhjetor /ATSH/ - Katër muaj pasi trupat e fundit amerikane u larguan nga Kabuli, Uashingtoni mbetet ende i përhumbur nga tërheqja e...

Muralja falënderuese e artistëve afganë, Veliaj: Kartolina më e bukur për...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Tirana ishte një nga qytetet e para në botë që do të strehonte refugjatët nga Afganistani, pas shpërthimit të krizës së...

Artistët afganë, murale falënderuese në Tiranë për mikpritjen shqiptare

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Artistët afganë kanë falënderuar Shqipërinë për mikpritjen me anë të muraleje të pikturuar në një pallat në qendër të kryeqytetit....

FOKUS – Afgania e famshme e ”National Geographic” merr statusin e...

ROMË, 26 nëntor /ATSH/ - Vajzës afgane, e bërë e famshme pasi u shfaq në kopertinën e revistës së njohur ''National Geographic'', në vitin...

GJENEVË – OKB thirrje vendeve fqinje të rrisin ndihmën për civilët...

GJENEVË, 27 tetor /ATSH-AA/ - OKB-ja u bëri thirrje vendeve fqinje që të rrisin ndihmën e tyre për civilët afganë, të cilët largohen nga...

Misione humanitare për refugjatët afganë, Meta pret përfaqësues të organizatave

TIRANË, 25 tetor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta priti sot një grup përfaqësuesish të organizatave "Human First Coalition" dhe "Far Reaching Ministries" nga Shtetet e Bashkuara...

DOSSIER – Kur hebrenjtë shpëtojnë afganët

TIRANË, 22 tetor /ATSH/ - Një histori shpëtimtarësh izraelitë, të përbërë nga ish-diplomatë, filantropë hebrenj, një organizatë izraelite ndihmash dhe një grup individësh të...

SPANJË – Borrell: Shtetet anëtare të BE-së të pranojnë më shumë...

MADRID, 9 tetor /ATSH-AFP / - Ministri i Jashtëm i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, u bëri thirrje vendeve anëtare të BE-së që të strehojnë...

BRUKSEL – UNHCR thirrje BE-së të mirëpresë refugjatë afganë

BRUKSEL, 7 tetor /ATSH-AFP/ - Komisioni i Lartë i KB-së për Refugjatët (UNHCR) dëshiron që vendet e BE-së të presin 42 500 refugjatë afganë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA