Ballina Etiketimet 8

Etiketim: 8

GJERMANI – 8,5% rritja ekonomike në T III 2020

BERLIN, 24 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ekonomia gjermane u ''rikthye'' në tremujorin e tretë, e nxitur nga konsumi privat, investimet e korporatave dhe një rritje...

BRUKSEL – Shitjet e makinave në BE ende në rënie

BRUKSEL, 18 nëntor /ATSH-DPA/- Tregu i makinave të reja në Bashkimin Europian ishte përsëri negativ në muajin tetor, me një rënie nga viti në...

FUTBOLL – Bayern Mynih 8 gola ndaj Schalkes në hapjen e...

MYNIH, 19 shtator /ATSH-AA/ - Tripleta e Serge Gnabry ndihmoi Bayern Mynihun në fitoren e thellë ndaj Schalke 04 me rezultatin 8:0 të premten...

MAKINA – VW prezanton Golf 8

VOLFSBURG, 21 maj /ATSH-ANSA/ - Kompania Volkswagen prezanton modelin e ri të Golf 8, një supermakinë që është prodhuar me një teknologji të avancuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA