Ballina Etiketimet 2

Etiketim: 2

Gjermania kompenson kompanitë për daljen nga energjia bërthamore

BERLIN, 5 mars /ATSH-DPA/ - Qeveria gjermane ka rënë dakord të kompensojë kompanitë e energjisë me rreth 2,4 miliardë euro (2,9 miliardë dollarë) për...

Jordan dhuron dy milionë dollarë për të uriturit e Çikagos dhe...

NJU JORK, 28 nëntor /ATSH-DPA/ - Basketbollisti i njohur amerikan, Michael Jordan dhuroi dy milionë dollarë për të uriturit në dy Karolinat dhe në...

TOKIO – Eksportet rënie me 0,2% në tetor

TOKIO, 18 nëntor /ATSH-DPA/- Vlera e eksporteve japonese u ul me 0,2% në terma vjetorë në 6,56 trilionë jen (63 miliard dollarë) në tetor,...

SHBA – Dadax: Dy milionë të infektuar në botë nga COVID-19

UASHINGTON, 15 prill /ATSH-ANSA/- Rastet e të prekurve nga koronavirusi në të gjithë botën kanë tejkaluar dy milionë persona: sipas llogaritjes së faqes së...

ITALI – Conte prezanton fazën 2 të menaxhimit të COVID-19

ROME, 7 prill /ATSH-ANSA/ – 'Faza 2' do të jetë në dy hapa: e para do të kishte të bënte me hapjen e vogël...

Shërohen edhe 2 infermierë të prekur nga COVID-19, 15 personel...

Tiranë, 3 prill/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka ndarë lajmin e mirë se janë shëruar 2 infermierë të prekur nga...

SHBA – Pelosi: Do të miratojmë plan masash prej 2,2 trilionë...

UASHINGTON, 27 mars /ATSH-MIA/- Kryetarja e Dhomës Përfaqësuese në Kongresin e SHBA-së, Nensi Pelosi deklaroi se sot do ta miratojmë projektligjin për lehtësim ekonomik...

SHBA – Autoritetet i shpallin ”luftë” ndikuesve në mediet sociale

NJU JORK, 22 tetor /ATSH/ - Autoritetet amerikane i shpallin luftë ndikuesve të medieve sociale. Komisioni Federal i Tregtisë  (KFT) gjobiti një person në Florida...

TEKNOLOGJI – Huawei premton investimin e 3,1 miliardë dollarëve në Itali

MILANO, 15 korrik /ATSH-ANSA/ - Kompania kineze e teknologjisë së lartë Huawei do të investojë 3,1 miliardë dollarë në Itali në tre vitet e...

INDI – Ndotja e ajrit shkakton vdekjen e 1,2 milionë personave

NJU DELHI, 4 prill /ATSH-AA/ - Rreth 1,2 milionë persona kanë vdekur në vitin 2017 si pasojë e sëmundjeve të shkaktuara nga ndotja e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA