Parashikimi i motit, e martë 30 nëntor 2021

TIRANË, 30 nëntor/ATSH/ Ditën e martë, moti parashikohet kryesisht i vranët me intervale të shkurtra kthjellimi. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet mesatar në pjesën më të madhe të vendit.

Në  lartësinë mbi 700 metra në verilindje dhe në lartësinë mbi 900 metra në pjesën tjetër të vendit reshjet do të jenë në formën e dëborës me intensitet të ulët deri mesatar kryesisht pasdite dhe në mbrëmje.

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga juglindja- jugperëndimi me shpejtësi 2-10m/sek.  Valëzimi në dete i forcës 3 deri 4 ballë.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 6/13 re shi rrufe
Kukës 4/10 re shi borë
Lezhë 8/13 re shi rrufe
Dibër 3/9 re shi borë
Durrës 7/14 re shi
Tiranë 8/15 re shi
Elbasan 5/13 re shi
Berat 7/14 re shi
Vlorë 9/15 re shi
Korçë 2/10 re shi borë
Gjirokastër 5/13 re shi rrufe
Sarandë 7/13 re shi rrufe

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.