Parashikimi i motit, e mërkurë 22 shtator 2021

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me kthjellime si dhe zhvillime vranësirash të herëpashershme deri në të dendura.

Në momentin e zhvillimit të vranësirave reshje shiu në pjesën qendrore dhe veriore në mesditë deri në pasdite. Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim 1 deri 8 m/sek, dhe përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton shpejtësi deri në 15-20m/s. Valëzimi në dete i forcës 3 deri në 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 14/26 Diell re
Kukës 11/20 Diell re shi
Lezhë 15/25 Diell re
Dibër 9/21 Diell re shi
Durrës 16/27 Diell re
Tiranë 17/28 Diell re shi
Elbasan 15/28 Diell re shi
Berat 13/29 Diell re shi
Vlorë 18/28 Diell re
Korcë 11/23 Diell re shi
Gjirokastër 14/28 Diell re
Sarandë 15/26 Diell re

  

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.