Pele në gjendje të mirë shëndetësore, pas operacionit

BERLIN,  11 shtator /ATSH-DPA/ – Pele vazhdon të jetë në spital, por në gjendje të mirë shëndetësore, pasi iu nënshtrua një operacioni për të hequr një tumor.

Legjenda e futbollit brazilian, i cili është një nga vetëm katër lojtarët golashënues në katër Kupa të ndryshme të Botës, ndodhet i shtruar në spitalin “Albert Einstein, të Sao Paulos që nga 31 gushti, duke iu nënshtruar testeve rutinë për të luftuar tumorin e zorrës së trashë.

Golashënuesi brazilian më i mirë i të gjitha kohërave lëshoi ​​një tjetër përditësim në Instagram në lidhje me shëndetin e tij, pas postimit të tij të hënën, ku shpjegoi se do t’i nënshtrohej një operacioni.

“Miqtë e mi, me çdo ditë që kalon ndihem pak më mirë”, postoi Pele të Premten.

“Mezi pres të luaj sërish, por do të shërohem edhe për disa ditë të tjera”, shtoi ai.

“Ndërsa jam këtu, përfitoj nga rasti për të folur shumë me familjen time dhe për të pushuar. Faleminderit sërish për të gjitha mesazhet e dashura. Ne do të jemi sërish së shpejti së bashku!”/ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.