Parashikimi i motit, e hënë 26 korrik 2021

TIRANË, 26 korrik/ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e hënë do të jetë i kthjellët me vranësira në mesditë në male. Parashikohet shi i izoluar në verilindje.

Ndërsa gjatë kësaj jave, pritet të ketë mot këtë javë të ndikuar nga vala e nxehtit Afrikan. Kjo valë e nxehtë do të sjellë mot me diell dhe lagështirë të ulët gjatë orëve të mesditës. Rritja e temperaturave do të jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu edhe mbrëmjet të jenë me vlera të larta temperaturash.

Era do të fryjë jug dhe veriperëndim e lehtë duke sjellë dhe dallgëzim të ulët në brigjet detare.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 23/26 Diell
Kukës 20/34 Diell re
Lezhë 21/35 Diell
Dibër 17/34 Diell re
Durrës 23/35 Diell
Tiranë 24/36 Diell
Elbasan 23/37 Diell
Berat 20/37 Diell
Vlorë 22/36 Diell
Korcë 17/32 Diell
Gjirokastër 17/37 Diell
Sarandë 22/33 Diell
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.