AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/7/2021

SENAKI (Gjeorgji) – Manovra të përbashkëta ushtarake SHBA-Gjeorgji.

ROMË (Itali) – Takim përgatitor për samitin e OKB për sistemet ushqimore.

DUBLIN (Irlandë) – Rezultatet tremujore të ”Ryanair”.

UASHINGTON (SHBA) – Presidenti Biden pret kryeministrin irakian, Mustafa Al-Kadhimi.

NJU JORK (SHBA) – Rezultatet e tremujorit të dytë të ”Lockheed-Martin”.

OTAVA (Kanada) – Ceremonia e marrjes së postit nga Mary Simon, gruaja e parë indigjene që u emërua Guvernatore e Përgjithshme e Kanadasë.

LOS ANXHELES (SHBA) – Seancë e re për kujdestarinë e Britney Spears.

GJENEVË (Zvicër) – Takim virtual i IPCC për të aprovuar raportin për klimën globale.

NAIPIDO (Birmani) – Përfundimi i gjyqit të ish-shefes së qeverisë, Aung San Suu Kyi për mosrespektim të kufizimeve kundër Covid-19.

INDONEZI – Fundi i kufizimeve kundër Covid-19.

MANILA (Filipine) – Fjalimi i fundit drejtuar kombit nga presidenti, Rodrigo Duterte.

KUALA LUMPUR (Malajzi) – Parlamenti mblidhet pas pezullimit disamujor për shkak të virusit.

MONROVIA (Liberi) – Dita e Pavarësisë./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.