Parashikimi i motit, e premte 11 qershor 2021

TIRANE, 11 qershor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot do nis i kthjellët e gradualisht vranësirat do të marrin zhvillim prej mesditës deri pasdite.

Reshjet e shiut parashikohet të përfshijnë një pjesë të madhe të vendit në mesditë e deri pasdite. Shtrëngata dhe rrebeshe në kohë të shkurtër por që sjellin sasi reshjesh në zona të caktuara. Nuk do të mungojnë lokalisht rrufetë dhe breshëri.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim 1-8 m/s e përkohësisht në bregdet e gjatë shtrëngatave deri në 14 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 deri në 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:      

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 17/30 re shi diell
Kukës 12/27 re shi diell
Lezhë 18/30 re shi diell
Dibër 12/23 re shi diell
Durrës 17/29 re shi diell
Tiranë 17/29 re shi diell
Elbasan 15/29 re shi diell
Berat 15/30 re shi diell
Vlorë 16/27 re shi diell
Korçë 11/22 re shi diell
Gjirokastër 15/27 re shi diell
Sarandë 17/29 re shi diell

 

/e.m/

                                                               

                  

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.