Parashikimi i motit, 10 maj 2021

TIRANË, 10 maj /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se për ditën e hënë vendi ynë do të vijojë të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe të thata. Mot i kthjellët pritet të dominojnë në pjesën me të madhe të territorit me vranësira të pakta kalimtare këto të përqendruara përgjatë relieveve malore nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë me shpejtësi 1 deri 7 m/sek shoqëruar me valëzim në dete i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 15/28 diell pak re
Kukës 13/27 diell pak re
Lezhë 14/27 diell pak re
Dibër 12/26 diell pak re
Durrës 16/27 diell pak re
Tiranë 16/29 diell pak re
Elbasan 15/30 diell pak re
Berat 13/30 diell pak re
Vlorë 15/28 diell pak re
Korcë 10/26 diell pak re
Gjirokastër 13/29 diell pak re
Sarandë 14/26 diell pak re
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.