AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/4/2021

TOKIO (Japoni) – Edhe 100 ditë nga Olimpiada.

VJENË (Austri) – Rifillimi i bisedimeve midis nënshkruesve të marrëveshjes bërthamore të Iranit të vitit 2015.

STAMBOLL (Turqi) – Dy anije luftarake të SHBA kalojnë ngushticën e Bosforit për një mision në Detin e Zi.

ANKARA (Turqi) – Vizitë e ministrit të Jashtëm grek, Dendias.

MADRID (Spanjë) – 90-vjetori i shpalljes së Republikës së Dytë.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takimi i Komitetit Konsultativ për Covid-19 me kryeministrin.

BRUKSEL (Belgjikë) – Vizitë e sekretarit të Mbrojtjes të SHBA, Lloyd Austin, në selinë e NATO-s për bisedime mbi tërheqjen nga Afganistani.

PARIS (Francë) – Këshilli i Mbrojtjes Covid-19.

PARIS (Francë) – IEA: publikimi i raportit mujor për naftën.

LONDËR – Seanca e pyetjeve të anëtarëve të parlamentit për kryeministrin Boris Johnson.

NJU JORK – Hyrja në bursën e Wall Street të platformës së monedhës kriptomonedhë Coinbase.

UASHINGTON – Publikimi i parashikimeve të FMN-së për Europën.

UASHINGTON – Sesioni i Komitetit të Punëve të Jashtme të Senatit për rregullimin e marrëdhënieve me Kinën.

IZRAEL – Dita e Pavarësisë.

LIVERPUL – Futboll: Liga e Kampionëve, ndeshja e dytë çerekfinale Liverpool – Real Madrid.

DORTMUND – Futboll: Liga e Kampionëve, ndeshja e dytë çerekfinale Dortmund – Manchester City./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.