AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/01/2021

SEUL (Koreja e Jugut) – Vendimi për Lee Jae-yong, trashëgimtar i themeluesit të Samsung, i gjykuar për korrupsion.

RUSI – Fillon fushata masive e vaksinimit kundër Covid-19.

GJENEVË (Zvicër) – Takimi vjetor kryesor i Bordit Ekzekutiv të OBSH-së.

PEKIN – Publikimi i PBB-së 2020.

ROMË (Itali) – Fjalimi i kryeministrit Conte në Dhomën e Ulët të parlamentit.

ZVICËR – Hyrja në fuqi e kufizimeve të reja kundër Covid-19.

ANKARA (Turqi) – Vizitë e shefit të diplomacisë gjermane.

GREQI – Fundi i pritshëm i periudhës së bllokimit.

FRANCË – Fillimi i vaksinimit kundër Covid-19 për njerëzit mbi 75 vjeç dhe njerëzit në rrezik të lartë

BRUKSEL (Belgjikë) – Seanca plenare e Parlamentit Europian.

BERLIN (Gjermani) – Këshilli i Ministrave për Covid-19, kryesuar nga kancelarja Merkel.

DOHA (Katar) – Rifillimi i fluturimeve midis Katarit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.