MV Agusta celebron 75-vjetorin me një model të ri

ROMË, 22 nëntor /ATSH-ANSA/- Motori ”agresiv” MV Agusta feston 75-vjetorin e tij.

Quhet ”Superveloce 75anniversario” emri i modelit të ri që kompania mendoi për të festuar ditëlindjen e rëndësishme të kompanisë.

Motori special do të prodhohet në një seri super të kufizuar prej 75 njësish dhe do të mund të blihet në internet për vetëm 75 orë, ose edhe më pak nëse porositë mbarojnë para afatit

”Superveloce 75anniversario” përbëhet nga 3 cilindra në rresht me një fuqi prej 147 kf në 13 000 rpm për një shpejtësi maksimale prej mbi 240 km/h.

Detaje të hollësishme dhe pajisje shtesë të dedikuara e bëjnë atë edhe më ekskluziv.

Punimet janë frymëzuar nga trengjyrëshi të zeza dhe ari dhe tapiceri të kuqe./ /os/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.